Наймасштабніший витік чадного газу на теплоцентралях усього пострадянського простору за останні 50 років стався на Львівській ТЕЦ-1: 2 березня близько 15-ї години під час проведення робіт iз реконструкції обладнання, внаслідок витоку чадного газу отруїлись 13 робітників. Iз них 9 було доставлено у реанімаційне відділення однієї з лікарень, ще двоє робітників у тяжкому стані знаходяться у барокамері. Щоправда, учора трьох постраждалих уже виписали з лікарні. За інформацією, яку кореспондент «УМ» отримав на місці надзвичайної події, того дня робітники проводили чистку непрацюючого котла. Саме у цей момент на сусідніх котлах стався перепад тиску газу, автоматика не встигла спрацювати і, як наслідок, стався витік.
Надзвичайна ситуація на Львівській ТЕЦ-1 переполошила місто. Справа у тому, що котли за своєю конструкцією не є ідеально щільними. До того ж значна частина обладнання, яке використовується на цій теплоелектроцентралі, зокрема котли, виготовлена у 30-х роках ХХ століття, до Львова вони потрапили як трофей з Німеччини після перемоги у Другій світовій війні. Реконструкція котлів проводилась однією з харківських фірм. Поки що складно сказати, чи причиною аварії стала звичайна недбалість робітників, чи поважний вік обладнання.
ТЕЦ-1 перебуває у комунальній власності міста, вона постачає тепло у більшість помешкань львів'ян. Міський голова Любомир Буняк на одній з останніх прес-конференцій, ще до аварії, зазначив, що обладнання ТЕЦ дихає на ладан і потребує термінового ремонту. Водночас з реконструкцією ТЕЦ-1 міська влада прагнула вирішити ще одну проблему — виробництво електроенергії для потреб комунального господарства.