Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
21–річний центровий Огюз Саваш 27 очками допоміг «Фенербахче» здолати римську «Лоттоматіку». (Фото з сайту Євроліги.)
Українські гранди, «Київ» і «Азовмаш», упродовж багатьох років намагалися пробити собі дорогу до елітного клубного турніру Старого світу — Євроліги. Проте конфлікт європейського відділення Міжнародної федерації баскетболу (ФІБА), під егідою якої тривалий час виступали наші команди, із комерційною Спілкою європейських ліг (УЛЄБ) надій на це практично не давав. Останнім часом сторони пішли на зближення, й ФІБА фактично визнала свою поразку в цій війні. Під егідою «офіційної» влади залишився єдиний турнір — Кубок виклику. А Кубок Європи від ФІБА й Кубок УЛЄБ опоненти об’єднали в Єврокубок. Саме до цього змагання, другого за рангом, і допускають українців.
Найкращі ж команди континенту тим часом змагаються в Євролізі. Більшість із них має контракти з УЛЄБ, що гарантують участь у елітному змаганні незалежно від того, які місця в національних чемпіонатах ці клуби посядуть. Головне, що вони мають стабільне фінансове становище й забезпечують високу відвідуваність та належний рейтинг телетрансляцій.
Інші — пробиваються в турнір за квотою своєї країни. Потрапити до числа учасників «зовні» практично неможливо. До зіркової компанії донедавна брали лише переможця Кубка УЛЄБ (тепер — Єврокубка).
У Євролізі сезону 2008/09 виступають 24 колективи. На першому етапі вони були розбиті на чотири групи по шість команд. За підсумками двоколового турніру позавчора ввечері визначилися 16 найкращих, що продовжать боротися за трофей на другому груповому етапі — в так званому «Топ16». Клуби, що посядуть у четвірках перше й друге місця, проб’ються до чвертьфіналу. Квартет найкращих збереться 1—3 травня у Берліні, де й розіграє звання чемпіона Євроліги.
На першому ж етапі у трьох групах тріумфували іспанські команди. Ще в одній не викликало питань лідерство московського ЦСКА — минулорічного переможця турніру.
У багатьох колективах Євроліги на ролях лідерів перебувають «дорогі» легіонери (переважно американці), які й забезпечують результат. Але такі вже реалії сучасного професіонального баскетболу. У складі того ж ЦСКА іноді на майданчику не буває жодного росіянина. Частіше за все сидить на лаві запасних і українець за національністю Віктор Хряпа, який виступає за збірну Росії.
Євроліга. Чоловіки. Перший груповий етап. 10й тур
Група А. «Олімпіакос» (Греція) — «Ле Ман» (Франція) — 68:78, «Унікаха» (Іспанія) — «Маккабі» (ТА, Ізраїль) — 92:69, «Авелліно» (Італія) — «Цибона» (Хорватія) — 79:75.
Підсумкове становище: «Унікаха» — 8 перемог/2 поразки, «Олімпіакос», «Маккабі» — 6/4, «Цибона» — 5/5, «Авелліно» — 3/7, «Ле Ман» — 2/8.
Група В. «Барселона» (Іспанія) — «Жальгіріс» (Литва) — 90:68, «Панатинаїкос» (Греція) — «Проком» (Польща) — 75:53, «Нансі» (Франція) — «Монтепаскі» (Італія) — 79:103.
Підсумкове становище: «Барселона» — 9/1, «Монтепаскі» — 8/2, «Панатинаїкос» — 7/3, «Проком», «Жальгіріс», «Нансі» — 2/8.
Група С. «Тау кераміка» (Іспанія) — «Ховентут» (Іспанія) — 91:83, «Альба» (Німеччина) — «Олімпія» (Словенія) — 59:67, «Фенербахче» (Туреччина) — «Лоттоматіка» (Італія) — 90:86 ОТ.
Підсумкове становище: «Тау кераміка» — 8/2, «Лоттоматіка» — 6/4, «Фенербахче» — 6/4, «Альба», «Ховентут» — 4/6, «Олімпія» — 2/8.
Група D. ЦСКА (М, Росія) — «Партизан» (Сербія) — 63:66, «Реал» (Іспанія) — «Ефес пілсен» (Туреччина) — 80:69, «Паніоніос» (Греція) — «Мілан» (Італія) — 77:87.
Підсумкове становище: ЦСКА — 7/3, «Реал» — 6/4, «Мілан», «Партизан» — 5/5, «Ефес пілсен» — 4/6, «Паніоніос» — 3/7.
Бомбардири: Ракочевич («Тау кераміка») — 20 (очок у середньому за гру), Бечирович («Лоттоматіка») — 17,44; Логан («Проком») — 17,33; Уаррен («Авелліно») — 16,2; Спліттер («Тау кераміка») — 15,44.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>