Телеведучі — теж люди, вони шукають кращих умов праці і вищої платні; інколи керівництву каналів набридають амбітність і зірковість облич окремих програм; ще — періодично закінчуються контракти. А в результаті маємо досить активну міграцію ведучих і програм вітчизняними каналами. Минулого року найбільш резонансним кочівником став Савік Шустер, перебравшись із «Інтеру» на «Україну». Тих, хто слідкує за «Світським життям», порадував перехід на «1+1» із «Першого Національного» Катерини Осадчої.
Не надто уважний глядач після нинішнього Нового року міг і не помітити, що інтелектуальна гра для дітей «Найрозумніший» перемістилася з каналу «1+1» на «Інтер» — програма вийшла практично в той же час у суботу. Незмінна вже майже шість років ведуча інтелектуального шоу з’явилася на прем’єрному показі на новій кнопці така ж екстравагантна та епатажна, як і завжди, — цього разу найпримітнішою деталлю її вбрання була сіренька шапочка. Ведуча оголосила нові правила гри. За звання СУРКА (поєднання літер від словосполучення російською «Самого Умного РебенКА») тепер будуть боротися учасники новоствореної Золотої ліги, яка об’єднує ліги Романтиків і Термінаторів. Тепер будуть змагатися між собою ті, хто вже грав не менше чотирьох років, вони вже брали участь в інтелектуальних змаганнях «Найрозумнішого», але з іншими учасниками.
Ні «1+1», ні «Інтер» не коментують, чому «Найрозумніший» поміняв місце дислокації. Але є кілька моментів, які треба було вирішити, перш ніж зробити таке переміщення. Інтелектуальна гра «Найрозумніший» створена за зразком британського формату Brainiest компанії Celabor. Ліцензію на її показ свого часу придбала «Студія «1+1». Уже в другому сезоні продюсер програми Володимир Оселедчик запропонував, замість традиційно британського вибору найрозумнішого серед представників різних професій, створити міжнародний клуб найрозумніших дітей у двох вікових групах. Цю пропозицію затвердила британська сторона, після чого формат став одним із найуспішніших брендів «1+1». Програма «Найрозумніший» народилася на «1+1», її виробляли паралельно для українського каналу і каналу СТС у Росії.
«Якщо не помиляюся, термін дії ліцензії на «1+1» мав закінчуватися влітку 2009 року, — каже вже екс–продюсер каналу, співпродюсер «Найрозумнішого» Володимир Оселедчик. — Оскільки канал зупинив виробництво, ліцензія припинила свою дію. Ліцензію на показ терміном на два роки з правом продовження придбала компанія OK Produktion, власниками якої є я і Тіна Канделакі. Упродовж останнього півріччя проект виробляється нами. Раніше замовником проекту був канал «1+1». Але його керівництво попередило, що з 1 січня у сітці програми не буде. Тепер замовник «Інтер».
Передачу «Найрозумніший. Дорослі ігри», що на «Плюсах» протрималася лише з осені до нового року, з цього півріччя у Росії показують як спецпроект, який теж веде Тіна Канделакі. Те, що програми тримаються на російському каналі Олександра Роднянського, який минулого року повністю продав свою частку каналу «1+1», дає підстави говорити, що з «Плюсів» виживають усе, що залишилося від талановитого засновника каналу. «Ці чутки ніяк не коментую, — каже Володимир Оселедчик. — Я не аналізую політику нового менеджменту каналу «1+1».
Валентина САМЧЕНКО