Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
У нинішнього віце–президента ФХУ В’ячеслава Завальнюка залишилися «гарячі» спогади про зустріч із данцями в Києві три роки тому. (Олександра ПРИХОДЬКА.)
Шанс побачити національну хокейну команду на батьківщині нашим уболівальникам випадає нечасто. У 1990–ті роки збірна грала в Києві лише навесні — проводячи напередодні чемпіонату світу один–два товариські матчі. Але в 2002–му українська федерація започаткувала традицію приймати в столиці міжнародний турнір — один з етапів «Європейського хокейного виклику». Упродовж п’яти років у грудні київський Палац спорту виконував своє пряме призначення й приймав національну команду та трьох її суперників. «Синьо–жовті» виграли чотири з п’яти таких турнірів, поступившись першим місцем лише на дебютному (білорусам). Востаннє «челенджер» відбувся в Києві два роки тому.
У 2007–му угорська федерація попросила Україну надати їй право прийняти грудневий етап у Мішкольці — з нагоди 80–річчя хокею в Угорщині. Наші пішли сусідам назустріч і поїхали до них у гості. Як з’ясувалося пізніше, мадяри виявилися «невдячними». Мало того, що обіграли українців у рамках «Кубка виклику», так ще й у квітні цього року відібрали в нас єдину путівку до елітного дивізіону на змаганнях першої ліги в Японії.
І ось у нинішньому сезоні збірна України знову повертається до київського Палацу спорту.
Щоправда, ми прийматимемо не повноцінний турнір, а лише частину матчів так званого «Кубка Полісся». Зазвичай етап «челенджера» під такою назвою організовувала Білорусь, але в цьому році «сябри» й українці вирішили розділити ношу господарів міжнародного змагання. Тільки от його систему дещо заплутали — одразу й не розберешся.
Із середи по п’ятницю у Жлобині й Гомелі збірні Франції, Латвії й Білорусі зіграють між собою по одному матчу в рамках групи А. У Києві тим часом кращого у двох побаченнях сьогодні й завтра виявлятимуть команди України й Данії (формально вони склали групу Б). Почнуться обидві дуелі о 18.30.
У суботу, 20 грудня, «Кубок Полісся» завершиться стиковими дуелями за перше й третє місця. За загальну перемогу посперечаються переможці груп А і Б, за «бронзу» — збірні, що фінішували другими на попередньому етапі.
Якщо турнірна доля зведе між собою білорусів і українців, то їхнє протистояння побачать у Гомелі. Якщо ж «синьо–жовті» уникнуть зустрічі з північними сусідами, то ще один поєдинок проведуть у київському Палаці спорту. Старт цього можливого двобою призначено на 17.00.
Команда, що опиниться на останній позиції в групі А, проведе в суботу ще один матч із так званою збірною Полісся, складеною з гравців білоруських клубів «Гомель» і «Металург» (Жлобин).
Для збірної України цей турнір стане останньою перевіркою сил перед лютневою кваліфікацією на Олімпійські ігри 2010 року в Ванкувері. Напередодні старту керівництво нашого хокею провело прес–конференцію в агенції «Укрінформ».
Президент ФХУ Анатолій Брезвін прямо заявив, що розраховує на спроможність українців завоювати путівку на Білу олімпіаду. А «Кубок Полісся» є якраз генеральною репетицією відбіркового турніру в Латвії.
Головний тренер «синьо–жовтих» Олександр Сеуканд, попри недавнє святкування свого 58–річчя, виглядав не надто весело. Наставника засмутив той факт, що до Києва не приїхали кілька гравців основного складу, які виступають у Континентальній хокейній лізі. Із Росії до нашого табору прибули лише 34–річні воротар новосибірського «Сибіру» Костянтин Симчук і центрфорвард Вадим Шахрайчук — він нещодавно поміняв челябінський «Трактор» на магнітогорський «Металург».
Крім того, тренерський штаб викликав шістьох виконавців із білоруської екстраліги, а також вирішив переглянути в бою з серйозним суперником досвідченого нападника Олександра Василевського з броварського «Білого барса».
Основний же тягар укотре лягає на плечі гравців «Сокола». Ситуація ускладнюється тим, що ніколи перепочити — російська вища ліга не передбачає перерви на міжнародний турнір. Тож більшість «пернатих» проведуть по чотири двобої упродовж чотирьох (!) днів: два — в лавах клубу, два — у формі збірної.
Уперше за національну команду може зіграти молодий форвард Дмитро Німенко — звісно, якщо наставники нададуть йому шанс вийти на лід.
«Сокіл» уже зараз відчуває на собі щільний графік календаря. Можливо, через це чемпіони України й поступилися в понеділок увечері в Броварах «Крильям совєтов» (хоча москвичі перебувають на передостанній позиції в дивізіоні «Захід», а «біло–сині» — очолюють таблицю). Учора суперники провели повторне побачення.
Склад збірної України на «Кубку Полісся–2009»
Воротарі: Симчук («Сибір», Росія), Федоров, Селіверстов (обидва — «Сокіл»).
Захисники: Гунько, Срюбко, Люткевич, Побєдоносцев, Наваренко, Толкунов, Ісаєнко, Вол. Алексюк (усі — «Сокіл»), Благий («Керамін», Білорусь), В. Тимченко («Вітебськ», Білорусь).
Нападники: Шахрайчук («Металург» (Мг), Росія), Литвиненко, Матвійчук, Цируль, Шафаренко, Яковенко, Караульщук, Доніка, Дяченко, Пастух, Німенко (всі — «Сокіл»), Матерухін («Юність», Білорусь), Олецький («Гомель», Білорусь), Гніденко («Вітебськ», Білорусь), Василевський («Білий барс»),
О. Тимченко («Хімік–СКА», Білорусь).
Чемпіонат Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». «Сокіл» — «Крилья совєтов» — 3:4 (1:0, 0:2, 2:2; Дяченко, 16, 47; Литвиненко, 41 — Наумов, 28; Семенов, 30; Курвяков, 51 (менш.); Спиридонов, 60).
* * *
Чемпіонат світу серед молодіжних збірних (U–20). Перший дивізіон. Група В. 1–й тур. Данія — Італія — 2:1, Австрія — Угорщина — 6:2, Норвегія — Україна — 4:2 (1:0, 2:1, 1:1; Квітченко, 31 (більш.); Буценко, 60 (більш.)).
Бажання вдягти светр із тризубом на грудях днями несподівано виявив вихованець київського хокею Микола Жердєв. Форвард, який залишив Київ у віці 15 років, виступав за молодіжну збірну Росії, а нині успішно грає в НХЛ за «Нью–Йорк рейнджерз».
Чи є ця заява спробою привернути до себе увагу російських тренерів, чи 24–річний найкращий бомбардир «рейнджерів» (30 очок у 33 матчах!) справді згадав про історичну батьківщину, має з’ясувати Федерація хокею України. Адже поки що, за словами гравця, з ФХУ до нього ніхто не звертався.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>