«Срібло» без бою

02.03.2004

      У хорватському місті Пула завершився чемпіонат Європи, призери якого отримали іменні ліцензії на Олімпіаду-2004. Фактично те, що відбувалося у балканській країні, інакше як командною зустріччю Росія — Європа й назвати важко. Серед 11 вагових категорій до фіналу вийшли дев'ятеро росіян, і всі (!) вони у своїх двобоях перемогли. До того ж, як кажуть, без варіантів. Щоправда, міг би поборотися бодай за один бал у залік «збірної» континенту українець Ігор Пащук. Однак наш молодий боксер на фінальний бій проти росіянина Олександра Малетіна у вазі 64 кг так і не вийшов — через травму...

      Але, зрештою, така «поразка» без боротьби навряд чи когось повинна дивувати, враховуючи жорсткий півфінальний бій Пащука. Публіка була в захваті від «рубки» українця з чемпіоном світу французом Віллі Блейном, адже поєдинки у стилі «не шкода ні себе, ні суперника» залишилися в далекій середині минулого століття. Насамперед — через ризик швидкого завершення кар'єри. Нагадаємо, що Пащук у такому обміні ударами протягом усього двобою поступався більш досвідченому супернику  і лише наприкінці четвертого раунду наздогнав і випередив Блейна — 37:35. Вочевидь, маючи олімпійську ліцензію та єдине в команді «срібло», Ігор вирішив не ризикувати здоров'ям. Як не прикро, для українських спортсменів це досить характерна поведінка... Скажімо, наш Андрій Федчук (до 80 кг), здобувши путівку в Афіни, у півфіналі взагалі, відверто кажучи, не надто бився проти єдиного господаря змагань у «медальних» боях, призера Олімпіади-2000 Сіволіжи — 16:30. До речі, згодом росіянин Євген Макаренко переміг хорвата у фіналі «за явної переваги» вже в другому раунді.

      Навряд чи серед представників 41 країни, які приїхали в Пулу, зовсім не було потенційних конкурентів росіянам. Просто більшість європейців, вочевидь, виходили з передолімпійських стратегічних міркувань. У Хорватії ліцензії здобули представники 15 країн. Але основна боротьба розгорнеться на відбіркових турнірах: 29 березня — 5 квітня у Пловдиві (6 категорій) та Варшаві (5); 26 квітня — 3 травня — в Баку (6) та Гетеборзі (5).

      На жаль, в аматорському боксі рейтингів немає, тому  жеребкування поєдинків тут «сліпе». У Пулі багатьом нашим лідерам уже в перших боях «пощастило» потрапити на майбутніх чемпіонів Європи. Про реальну силу українців свідчить той факт, що напередодні виїзду до Хорватії наші миром розійшлися з тими-таки росіянами у матчевій зустрічі в Києві. Тож керівництво національної федерації небезпідставно вважає, що українські боксери реально можуть розраховувати на 5—6 олімпійських ліцензій.