На цих вихідних Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) на своєму засіданні у Лондоні запровадила кілька цікавих нововведень в організацію футбольних матчів. Серед реформ найпомітнішим стало скасування правила «золотого» та «срібного» голів. Перший зі згаданих принципів спрацьовує в тому випадку, якщо «кубкові» матчі в основний час закінчуються внічию. Тоді проводять два тайми по 15 хвилин: якщо протягом цього часу команда забиває, вона автоматично перемагає. Вперше це правило запровадили у 1996 році, перед першістю Європи в Англії. Долю цього чемпіонату, до речі, якраз і вирішив «золотий» гол, який німці у додатковий час забили чехам. Не дивно, що згадане правило одразу нарекли «раптовою смертю». Потім принципи проведення матчів дещо пом'якшили: у додатковий час гра продовжувалась до кінця «напівтайму», в ході якого було забито м'яч. За інерцією, цей принцип назвали правилом «срібного» гола. Та після липня 2004 року ці принципи будуть скасовані: якщо основний час закінчиться внічию, команди додатково гратимуть повні 30 хвилин. Якщо й за цей час переможця не буде виявлено, гравці битимуть пенальті. Тому цьогорічне Євро-2004 буде останнім із категорії «срібних».
Із того ж липня гравцям буде заборонено знімати свої футболки під час матчу для святкування взяття воріт. Гарячі хлопці, які під впливом емоцій оголять свій торс, одразу побачать «гірчичник» за неспортивну поведінку.
На засіданні ФІФА її президент Зепп Блаттер вимагав й іншого нововведення — обмежити кількість замін у товариських матчах до п'яти. Така ідея не припала до вподоби керівникам багатьох футбольних федерацій, особливо тренерові англійців Ерікссону, але як компроміс зійшлися на шістьох дозволених замінах. Серед іншого, ФІФА вирішила дозволити проведення офіційних матчів на штучному газоні — якщо він відповідає певним стандартам і регламенту. А ось прохання подовжити перерву між таймами до 20 хвилин не задовольнили, хоча, скажімо, німці наполягали, що це дозволить краще комерціалізувати футбольні матчі, збільшить виручку від торгівлі тощо.
Доведеться «зачохлити» ще одну «спритну» ідею. Приміром, спілкування тренера з голкіпером через радіокомунікаційні системи, яке набирає все більшої популярності. Навушники у вуха ФІФА вставляти заборонила! А камерунцям (зрештою, як і всім іншим командам) доведеться відмовитись від іншої нової моди — грати в комбінезонах, а не шортах та футболці. Такий-от консерватизм...