На голі плечі — «гірчичник»

На голі плечі — «гірчичник»

На цих вихідних Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) на своєму засіданні у Лондоні запровадила кілька цікавих нововведень в організацію футбольних матчів. Серед реформ найпомітнішим стало скасування правила «золотого» та «срібного» голів. Перший зі згаданих принципів спрацьовує в тому випадку, якщо «кубкові» матчі в основний час закінчуються внічию. Тоді проводять два тайми по 15 хвилин: якщо протягом цього часу команда забиває, вона автоматично перемагає. Вперше це правило запровадили у 1996 році, перед першістю Європи в Англії. Долю цього чемпіонату, до речі, якраз і вирішив «золотий» гол, який німці у додатковий час забили чехам. Не дивно, що згадане правило одразу нарекли «раптовою смертю». Потім принципи проведення матчів дещо пом'якшили: у додатковий час гра продовжувалась до кінця «напівтайму», в ході якого було забито м'яч. За інерцією, цей принцип назвали правилом «срібного» гола. Та після липня 2004 року ці принципи будуть скасовані: якщо основний час закінчиться внічию, команди додатково гратимуть повні 30 хвилин. Якщо й за цей час переможця не буде виявлено, гравці битимуть пенальті. Тому цьогорічне Євро-2004 буде останнім із категорії «срібних».

Снігова Шевченкіана

Снігова Шевченкіана

Досить розповсюджену теорію про те, що після пологів можливості спортсменок, принаймні у деяких видах спорту, зростають, багато хто сприймає скептично. Але черговий етап Кубка світу, що проходив у Норвегії, дав скептикам підстави замислитися. Так, росіянка Юлія Чепалова народила дитину в січні минулого року, а наша Валентина Шевченко — дещо раніше. І в Норвегії на 30-кілометрівці Юлія також була першою, а Валя з понад хвилинним відставанням фінішувала третьою. От і скажи після цього, що народження дитини не сприяє перемогам! Принаймні на норвезькому марафоні між мамами-лижницями змогла влізти лише італійка Сабіна Вальбуза.

За програші — гроші

За програші — гроші

У Національній хокейній лізі позаду понад три чверті дистанції. Командам залишилося провести приблизно по два десятки матчів, і вже доволі чітко видно, хто має всі підстави продовжити боротьбу за Кубок Стенлі iз кращих позицій, а хто, найімовірніше, відкладе мрії про вихід до «плей-оф» (для цього треба посісти у своїй конференції місце не нижче восьмого) до наступного сезону. Триває агонія найзаможнішого клубу НХЛ — «Нью-йорк рейнджерс». «Команда мільйонерів» iз неймовірною річною платіжною відомістю (близько 70 млн. доларів!), вочевидь, усьоме поспіль припинить виступи разом із завершенням регулярного чемпіонату. Не дивно, що днями було відправлено у відставку головного тренера «рейнджерів», 60-річного Глена Сатера. Саме при ньому клуб скупив численних зірок (останнє витратне придбання — чех Яромир Ягр), які все ніяк не перетворять кількість у якість.

«Срібло» без бою

«Срібло» без бою

У хорватському місті Пула завершився чемпіонат Європи, призери якого отримали іменні ліцензії на Олімпіаду-2004. Фактично те, що відбувалося у балканській країні, інакше як командною зустріччю Росія — Європа й назвати важко. Серед 11 вагових категорій до фіналу вийшли дев'ятеро росіян, і всі (!) вони у своїх двобоях перемогли. До того ж, як кажуть, без варіантів. Щоправда, міг би поборотися бодай за один бал у залік «збірної» континенту українець Ігор Пащук. Однак наш молодий боксер на фінальний бій проти росіянина Олександра Малетіна у вазі 64 кг так і не вийшов — через травму...

«Азовмаш» ледь не погорів на «хімії»

«Азовмаш» ледь не погорів на «хімії»

Після провалу маріупольського «Азовмашу» у двох зустрічах із грецьким «Маруссі» в 1/8 фіналу Євроліги ФІБА азовці тепер зосередили увагу на внутрішньому чемпіонаті. Наразі у графі «поразки» в команди Андрія Підковирова стоїть лише одиниця, але після відходу з клубу зіркового серба Ніколи Булатовича лідер уже не здається невразливим навіть для середняків. Із БК «Київ», котрий набрав ходу під проводом італійця Ренато Паскуалі, «Азовмашу» належить зустрітися невдовзі, а поки «перевірити» маріупольців на міцність вирішили сумські «хіміки».

УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

«Мілан» зробив ще один крок до «скудетто», яким «россо-нері» востаннє володіли ще 1998 року. Щоправда, навряд чи такі перемоги, як позавчорашня над «Лаціо» на його полі, додають «міланістам» блиску. Адже команда Карло Анчелотті свідомо «закрилася» й демонструвала найнудніший варіант «катеначчо», не дозволяючи грати ні суперникові, ні собі. В обороні постійно відпрацьовував навіть «важкий на підйом» Андрій Шевченко, якого — від гріха подалі — замінили на захисника Панкаро на 80-й хвилині, коли справу вже було зроблено. Фактично, «Мілан» мав єдину нагоду відзначитися за весь матч. Гольова атака на 75-й хвилині обійшлася без участі українця: на правому фланзі закрутив інтригу бразилець Кафу, там же м'яч потрапив до голландця Зеєдорфа, який зробив майстерну кручену подачу в «зону Шеви». Однак перед лінією воротарського майданчика виявився не наш співвітчизник, а гравець оборонного плану Массімо Амброзіні, котрий вийшов в основі «Мілана» вперше за місяць і забив перший свій гол за сезон у красивому падінні ударом головою. «Лаціалі» були нездатні дати гостям адекватну відповідь, адже «червоно-чорні» під кінець грали ще надійніше на своїй половині. Слід додати, що цього вечора в їх складі не було дискваліфікованого бразильця Кака, основного розігрувача команди.

ХРОНІКА

ХРОНІКА

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики