Любов до трьох відсотків

Любов до трьох відсотків

Політичну реформу в дію! Таким гаслом керуються більшовики та їхні ліві партнери по «реформаторству», сходячись в одному — зміни до Конституції треба будь-що впровадити до президентських виборів. Щоправда, декому — передусім ідеться про «більшовиків», «прописаних» у невеликих партіях та в одномандатних округах — дуже не до вподоби пункт реформи про обов'язкові пропорційні вибори. Зарадити пропорційній проблемі намагалися законопроектом про зниження відсотка голосів, який необхідно набрати партії чи блоку, аби потрапити в парламент, до 1 відсотка, але проти цієї нісенітниці збунтувалися не лише противники реформи, а й комуністи із соціалістами, які у змозі перетнути навіть значно вищу межу.

Ще трохи конкуренції між різними Вікторами

Ще трохи конкуренції між різними Вікторами

Прем’єр-міністр Віктор Янукович вважає, що наразі рано говорити про його можливу участь у президентських виборах. Хоча зо два тижні тому, після підписання уже бозна-якої за рахунком «більшовицької» угоди, партнери по провладному корпусу альтруїстично запевняли, що саме Віктор Федорович — найвірогідніший кандидат від пропрезидентської раті. А наш Прем’єр, виявляється, скромний, бо вважає, що «перше завдання — об`єднати зусилля усіх демократичних політичних сил для вирішення найголовніших питань. Перше з них — конституційна реформа». Це, повідомляє УНІАН, Янукович говорив на прес-конференції після розширеного засідання Кабінету Міністрів України за підсумками 2003 року. Лише після цього, мовляв, можна вдаватися до «кандидатської» теми більш ретельно.

Не відбирайте «СВ»!

Не відбирайте «СВ»!

До «антисемітського» матеріалу професора МАУП Василя Яременка, публікація якого стала приводом для судового позову Міжнародного антифашистського комітету до «Сільських вістей», можна ставитися по-різному. Але факт залишається фактом: рішення Шевченківського районного суду Києва про закриття «СВ» вразило мільйони прихильників найпопулярнішої серед простого народу газети як грім серед ясного неба. Не особливо розбираючись у тонкощах міжнаціональних стосунків, читачі «Сільських вістей» надіслали до редакції вже близько півтора мільйона підписів на підтримку видання. Як повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на голову редакцiйної ради «СВ», народного депутата Івана Сподаренка, після судового вироку, який, по суті, «стратив» газету, кількість її передплатників не лише не зменшилася, а й збільшилася на п’ять тисяч.

Iз суддів по рішенню — Василенкові «стаття»

Iз суддів по рішенню — Василенкові «стаття»

Минулого тижня Апеляційний суд Київської області відмовив судді Юрію Василенку в задоволенні його скарги. Колегія у складі суддів Юровського, Мазурка та Радченко, іншими словами, посприяла тому, аби рішення Шевченківського суду (попередньої судової інстанції, яка розглядала скаргу Василенка) вступило в силу. Це рішення полягало у відхиленні скарги Юрія Василенка на дії Вищої Ради юстиції. Остання, як пам'ятає наш читач, направила у Верховну Раду подання про позбавлення його посади судді «у зв'язку з порушенням присяги». Фактично ж за наведеною формулою ховалось невдоволення можновладців, викликане відкриттям Юрієм Василенком кримінальних справ проти Президента Кучми.

Куди впаде з престолу Медведчук

Куди впаде з престолу Медведчук

Одразу після того як нинішній голова ЦВК Сергій Ківалов публічно зрікся парламентського мандата, отриманого два роки тому від виборців 136-го Центрального округу Одеси, а заодно й від кандидатських обіцянок своєму електорату, місцеві аналітики спрогнозували низку претендентів на вакантне депутатське крісло. Бажаючих здобути нардепівську недоторканність або повернутися з політичного забуття набирається близько десятка. Серед вірогідних кандидатів, зокрема, міський голова Руслан Боделан, лідер «Яблука» Михайло Бродський, лідерка Прогресивної соцпартії Наталя Вітренко, яка не пропускає жодних виборів, дочка того ж таки голови ЦВК Тетяна Ківалова тощо.

Всі статті рубрики