З 1 січня 2009 року в Туреччині входять в обіг нові ліри. На тильній стороні діючих нині банкнот, добре знайомих українському туристу, — зображення історичних та архітектурних пам’яток, а на нових будуть портрети визначних історичних особистостей країни. В обіг буде введено купюру номіналом у 200 лір, натомість ліквідують паперові гроші номіналами до п’яти лір — їм на зміну запровадять металеві монети. Туристам, які залишили «на пам’ять» до наступної відпустки на турецьких пляжах певну кількість лір, варто знати, що старі гроші діятимуть паралельно з новими лише впродовж наступного року.
Незмінним залишилося зображення на титульній стороні банкнот засновника сучасної Турецької держави Кемаля Ататюрка в різні періоди його життя. У «затінку» «батька всіх турків», тобто на зворотному боці нових лір, розмістилися п’ять знакових для держави постатей. А от на банкноті у 50 лір уперше в історії Туреччини подали портрет жінки. Це письменниця Фатма Аліє (1862—1939). Фатма Аліє була донькою одного з найвидатніших істориків Оттоманської імперії Ахмата Джавдата Паші. Вона здобула хорошу освіту і увійшла в історію як перша жінка–романістка Туреччини. Її дебютний роман «Корисна інформація» побачив світ 1892 року.
Центральний банк Туреччини заздалегідь визначив, що один із шести портретів на нових банкнотах резервується за жінкою. «Суперницею» Аліє, яка «програла», була інша письменниця, «мати» турецьких феміністок, палка прихильниця світського характеру держави, однодумець та сподвижниця Ататюрка — Халіде Едіп Адівар. Те, що перевагу віддали Аліє, яка відстоювала ісламські традиції, наполягала на релігійному характері держави, а роль жінки зводила до берегині домашнього вогнища та матері, вважають перемогою сучасних ворогів світської Туреччини, до яких турецькі секуляристи зараховують правлячу Партію справедливості та розвитку на чолі з прем’єр–міністром Реджепом Ердоганом та президентом Абдуллою Гюлем. Лідер опозиційної секуляристської Партії республіканського народу Мустафа Оз’юрек назвав Фатму Аліє «сумнівною особистістю», про яку більшість турків ніколи не чули. Знаний турецький артист, прибічник світського характеру держави Бедрі Байкам так підсумував у інтерв’ю газеті «Гардіан» появу портрету Аліє на банкноті: «Я не маю нічого проти появи історичних фігур на банкнотах, але я не довіряю мотивам такого кроку. Спочатку вони інфільтрують у наші голови через гроші прізвища та образи, які до цього були неприйнятні для нас, а надалі поступово просуватимуть ще більш консервативні фігури — аж поки люди не почнуть відмовлятися від цінностей республіки».