За такі поразки не соромно

28.02.2004
За такі поразки не соромно

Голкіпер українського клубу В'ячеслав Кернозенко нейтралізує прохід француза Дідьє Дрогба. (Фото РЕЙТЕР.)

      Після осінніх матчів Кубка УЄФА у «Дніпра» з'явилося чимало прихильників у різних куточках України. Лише за те, що уболівальникам зняли з вух «локшину» про необхідність присутності в поважаючих себе командах легіонерів. Тренер дніпропетровців Євген Кучеревський покладається винятково на українців і при цьому вже створив команду євростандарту. Наскільки складно було Євгенові Мефодієвичу скласти свій перший зимовий іспит (у лютому його команда не грала ще ніколи), знають усі. Це й відсутність травмованого провідного форварда Олега Венглинського, й брак ігрової практики. Проте знаний фахівець — також вітчизняний — iз честю вийшов із ситуації. І настільки, що нам не повинно бути соромно за мінімальну поразку четвертої команди минулої першості України в Марселі.

      Найприємніше враження від позавчорашнього матчу на «Велодромі» — успіх тренерського інтелекту нашого співвітчизника. Адже футболісти «Дніпра» виходили на поле вже знаючи, як протидіяти примітивній грі господарів у атаці, що замикається на чорношкірому Дідьє Дрогба. Очікували, що марсельці, не полюбляючи долати щільну опіку, не витримують і помиляються. Поза увагою нашого тренерського штабу не залишилася схильність до авантюрних дій лівих оборонців французького клубу. І шляхи до швидкого переходу в наступ наші гравці шукали саме там. Найголовніше ж — що «Дніпро» психологічно повірив у те, що може переграти суперника, оскільки переважає його в дриблінгу, швидкості та чіткості дій оборони.

      Щоправда, гостей могли знітити перші десять хвилин, коли в їхніх володіннях виникла «пожежа». Утім небезпека для воріт Кернозенка не була наслідком якихось мудрих командних дій господарів. Просто переважно чорношкірі атлети краще штовхаються у боротьбі за м'яч. Тож чотири удари на початку гри були загрозливими. А те, що В'ячеслав Кернозенко, для якого це був дебют у складі нової команди, відбив перші «постріли», стало визначальним. Надалі перший тайм проходив за нашим планом.

      Дрогба вдалося «накрити», хоча він і апелював до арбітрів після кожного стику. Функціональна готовність дніпровців виявилася на рівні, тож вони швидко долали центр поля і все частіше загрожували володінням Фаб'єна Бартеза. Найпам'ятніший епізод — удар Єзерського з незначної відстані у стійку воріт «лисого чорта». Ще одну реальну нагоду відкрити рахунок мав Матюхін, коли бив головою після флангового навісу.

      Більш технічний і різноплановий стиль «Дніпра» дозволяв вигравати «підбір» м'яча після «повітряних» єдиноборств. Щоб забити гол у цей час, все ж не вистачило форварда з вузькопрофесійним вмінням ударити в один дотик з «п'ятачка». Адже півзахисники шукають передусім можливість для пасу, а це вже втрачений час для удару. Відзначимо, що дуже важливим став вихід на поле Михайленка й Матюхіна, які не дозволили суперникові панувати в боротьбі на «другому поверсі». Обидва, до речі, мали травми, і їхня згода (без перебільшення, з ризиком для здоров'я) вийти на поле неабияк підтримала моральний дух у колективі. Можливо, тому «Дніпро» й не потрапив у тінь авторитетного суперника, якого не побоювався, а поважав, як рівного собі.

      Після матчу на «Велодромі» багато обговорюють одвічну тему суддів, з якими нам ніби завжди не щастить. На мій погляд, грецька бригада Георгіоса Каснаферіса спрацювала на пристойному рівні. На перше місце автор цих рядків поставив би те, що рефері не реагував на численні провокації французів. Є такі арбітри, які ще в першому таймі вилучили б когось із наших з поля, співчуваючи «картинним» падінням Дрогба, і не лише його.

      Висновок щодо пенальті, після якого господарі таки розпечатали ворота Кернозенка. «Золота середина» в його оцінці, мабуть, така: у тому епізоді Марле не встигав на простріл уздовж воріт і впав лише тоді, коли Матюхін надто очевидно утримував його за футболку. Логіка зрозуміла: якби наш гравець не порушував правила, француз устиг би на передачу і, ймовірно, з двох метрів забив би гол. Єдина ж помилка суддів — це, певно, тоді, коли Назаренко втікав на чужу половину поля абсолютно сам. Під час довгого пасу він перебував ще на своїй половині поля. Офсайду, відповідно, не було. Всі згадані речі було неважко помітити завдяки просто унікальному телепоказу французьких операторів. До речі, таким великим планом єдиноборств не доводилося бачити навіть під час трансляцій Ліги чемпіонів.

      Отже, Дрогба пенальті реалізував, при цьому послизнувшись, через що шкіряна куля влетіла майже по центру. Шкода, що Кернозенко вже падав у правий кут. Картинній радості Дідьє не було меж — ти диви, «відскочили»! Та все ж результат матчу видасться близьким до закономірного, якщо згадати, що доля посміхнулася нам, коли той самий форвард потужно пробив у поперечину В'ячеславових воріт. Вочевидь, господарі таки не могли не перемогти позавчора, бо ж «Олімпік» у цей день проводив свій ювілейний, сотий, матч у єврокубках.

       Усе має стати на свої місця в Дніпропетровську. Долю двораундової дуелі вирішить поєдинок 3 березня на «Метеорі», і, якщо дніпряни так само будуть заряджені на боротьбу, їм має посміхнутися удача. Тренер марсельців розраховує тепер на те, що «Дніпро» не полюбляє грати «першим номером», відпрацювавши до автоматизму контратаки. І даремно. Адже згадайте домашню зустріч підопічних Кучеревського з «Гамбургом»...

 

ПІСЛЯМОВА

Євген Кучеревський, головний тренер «Дніпра»:

      — Вважаю, що команди продемонстрували рівну гру. Ми створили кілька гарних можливостей для взяття воріт Бартеза. Що стосується пенальті, то не хотів би висловлюватися на цю тему.

       Ми збираємося добряче попрацювати перед повторним матчем. Я впевнений, що нічого не втрачено — шанси є завжди. «Дніпро» спроможний пройти у наступний раунд Кубка УЄФА. Ми знаємо, як грати проти «Марселя», і в Дніпропетровську буде зовсім інша гра.

Жозе Аніто, головний тренер «Марселя»:

      — Наш сьогоднішній суперник дуже проста команда — швидкісна, чудово організована. Тому нам сьогодні було вкрай важко. Не зважаючи на здобуту перемогу, не можу сказати, що я задоволений. І все ж у нас є шанси пройти далі. У повторному поєдинку «Дніпро» піде відігруватися...

 

ТАБЛО

Результати перших матчів 1/16 фіналу Кубка УЄФА:

«Олімпік» (Марсель, Франція) — «Дніпро» (Дніпропетровськ, Україна) — 1:0

      Гол: Дрогба, 55 (пен.)

      «Олімпік»: Бартез, Феррейра, Душ Сантуш, Хемдані, Н'Діайє (Фламіні, 68), Дрогба (Мідо, 65), Мате, Меріем, Марле (Сікю, 78), Бейє, Селестіні

      «Дніпро»: Кернозенко, Єзерський, Шелаєв, Максим'юк (Радченко, 69), Матюхін, Русол, Михайленко (Грицай, 79), Рикун, Назаренко, Ротань, Костишин (Семочко, 86)

«Спартак» (Москва, Росія) — «Мальорка» (Іспанія) — 0:3

      Голи: Ето'О, 67; Родрігес, 81; Перейра, 85

«Волеренга» (Норвегія) — «Ньюкасл» (Англія) — 1:1

      Голи: Норманн, 54 — Белламі, 39

«Газіянтепспор» (Туреччина) — «Рома» (Італія) — 1:0

      Гол: Сімсек, 19

«Гроцлін» (Польща) — «Бордо» (Франція) — 0:1

      Гол: Шамах, 90

«Галатасарай» (Туреччина) — «Вільяреал» (Іспанія) — 2:2

      Голи: Ердоган, 27; Пратес, 50 — Андерсон, 7; Рікельме, 22

«Перуджа» (Італія) — ПСВ «Ейндховен» (Голландія) — 0:0

«Парма» (Італія) — «Генчлербірлігі» (Туреччина) — 0:1

      Гол: Скоко, 59

«Осер» (Франція) — «Панатінаїкос» (Греція) — 0:0

«Брондбю» (Данія) — «Барселона» (Іспанія) — 0:1

      Гол: Роналдіньйо, 64

«Брюгге» (Бельгія) — «Дебрецен» (Угорщина) — 1:0

      Гол: Ланге, 40

«Селтік» (Шотландія) — «Тепліце» (Чехія) — 3:0

      Голи: Ларссон, 3, 90; Саттон, 12

«Ліверпуль» (Англія) — «Левськи» (Болгарія) — 2:0

      Голи: Джеррард, 67; К'юелл, 70

«Сошо» (Франція) — «Інтер» (Італія) — 2:2

      Голи: Фро, 59, 81 — Вієрі, 7; Рекоба, 61

«Валенсія» (Іспанія) — «Бешикташ» (Туреччина) — 3:2

      Голи: Сіссоко, 25; Саноббіо, 43; Наварро, 90 — Панку, 17, 39

«Бенфіка» (Португалія) — «Русенборг» (Норвегія) — 1:0

      Гол: Захович, 60

      Матчі-відповіді – 3 березня.