Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Отримавши направлення від медиків мобільного центру, черкащани зможуть полікуватися в державному СНІД–центрі. (Фото Любові ТИЩУК.)
Черкаська благодійна організація людей, які живуть із вірусом імунодефіциту людини, «Від серця до серця» одержала для своєї роботи сучасну мобільну клініку вартістю 245 тисяч гривень. Поповнити матеріально–технічну базу вдалося завдяки гранту, який організація виграла в Міжнародному благодійному фонді «Міжнародний альянс з ВІЛ–СНІД в Україні».
У клініці, обладнаній на базі автобуса «Богдан», є відкидний стіл та три такі ж стільці, вбудовані шафи та полиці для медичних препаратів. Тут є обігрівач салону, умивальник, маніпуляційний столик, встановлено гінекологічне крісло та додаткове освітлення, стоїть холодильник, є індивідуальні одноразові оглядові засоби та матеріали.
Пересувна клініка курсуватиме населеними пунктами Черкащини і надаватиме медично–консультативну допомогу групам населення, найбільш уразливим до інфікування вірусом імунодефіциту. Зокрема, споживачам ін’єкційних наркотиків та жінкам, які надають сексуальні послуги.
«Найближчим часом ми плануємо розпочати робочі поїздки по п’яти районах Черкащини: Драбівському, Смілянському, Золотоніському, Канівському та Черкаському. Нас там уже чекають. Будемо проводити експрес–тести на ВІЛ, сифіліс, гонорею, хламідіоз, братимемо аналізи крові, роздаватимемо засоби профілактики, шприци та інформаційну літературу населенню щодо профілактики ВІЛ–інфекції та захворювань, які передаються статевим шляхом. Також надаватимемо цільове направлення на лікування та психологічну допомогу», — розповідає «Україні молодій» Наталя Несват, голова Черкаської благодійної організації людей, які живуть з вірусом імунодефіциту людини «Від серця до серця».
Пані Наталя наголошує, що це — пілотний проект. Як піде його реалізація — залежатиме, зокрема, і від взаємодії з владою на місцях. Мобільна клініка для благодійної організації — велика підмога. Адже активісти, які не один рік допомагають такій широкій категорії черкащан, розташувалися в будинку по вулиці Рєпіна, 12, де в приміщенні — голі стіни. Тут потребують шпалер, цементу, лінолеуму, душової кабіни тощо. Тож організація просить у добрих серцем людей допомоги й сподівається на підтримку.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
Технологію, за допомогою якої можна оперативно створити зовнішні фіксатори кінцівок навіть із обмеженими ресурсами та навичками, розробили британські дослідники в Лондонському коледжі >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>