Пройтися по «Кругу»

30.10.2008
Пройтися по «Кругу»

У зустрічі лідерів у Тернополі «Галичанка» двічі здолала «Круг». (Фото Укрінформ.)

Чи зможе якась із команд жіночої суперліги нарешті відібрати чемпіонство в черкаського «Круга»? Потіснити шестиразових чемпіонок з трону в нинішньому сезоні — мрія одразу кількох конкурентів, і деякі з них уже з перших матчів почали втілювати амбітні плани в життя.

 

Корона вже зсунулася

Одначе, попри невдалий старт, власну думку мають і черкащанки. У розмові з Сергієм Голотовим, головним тренером «Круга» і за сумісництвом — збірної України, чути нотки певного розчарування, але фахівець не втрачає надій на підсумковий успіх кампанії.

Хоча утримати корону чемпіонкам буде непросто, адже в міжсезоння «Круг» втратив трьох майстерних волейболісток. Наталія Баженова закінчила спортивну кар’єру, Тетяна Козлова перебралася до одеської «Джинестри», а Олена Сидоренко поїхала грати в Іспанію. Замінити їх керівництво планує молодими місцевими вихованками.

Такі пертурбації призвели до двох поразок «Круга» в Тернополі «Галичанці». Сергій Голотов, однак, не схильний драматизувати ситуацію. «Це лише старт сезону, а чемпіон визначатиметься у фінальному турнірі», — говорить кореспондентові «УМ» тренер черкащанок.

Оптимізм зникає, коли він заводить мову про рівень чемпіонату. На думку Голотова, планка суперліги щороку опускається дедалі нижче. «Про що тут можна говорити, якщо чемпіоном у нас може стати команда, яка дозволить собі викласти гроші за одну–єдину волейболістку високого класу? Тільки коштів оцих ніхто не має», — резюмує досвідчений фахівець.

Галицькі амбіції

Упевнено почала сезон бронзовий призер минулої першості — тернопільська «Галичанка». Команда Андрія Романовича, одного з тренерів збірної України, в міжсезоння зберегла основних виконавців. Продовжує виступи в Тернополі лідер і капітан, гравець національної команди Олена Туркула. Втрата лише одна — «зав’язала» зі спортом Анна Зварич. Натомість з італійського чемпіонату повернулася додому місцева вихованка Яніна Журовська.

Збереження награного складу й стало запорукою успішного старту галицької команди. Перегравши у двох стартових турах луцьку «Волинь» та запорізьку «Орбіту», галичанки вийшли на домашні поєдинки з «Кругом». Ці зустрічі показали, що легке життя Черкасам не «світить» — господарки двічі взяли гору.

Головний тренер «Галичанки» про чемпіонські амбіції своїх підопічних говорить доволі стримано. «Ми вже не перший рік мріємо про «золото», але не все залежить від нас», — розповідає «УМ» Андрій Романович. Фахівець гадає, що про нинішню силу його команди можна буде говорити після поїздки до Одеси, де в наступному турі «Галичанка» зіграє з «Джинестрою» — срібним призером попереднього чемпіонату.

«І ми, і черкащанки з одеситками обов’язково маємо потрапити до четвірки найкращих команд, які поборються за чемпіонство», — робить прогнози на майбутнє Романович. Четвертим претендентом, який втрутиться в боротьбу за медалі, він вважає «Сіверськодончанку», котра поповнила лави кількома досвідченими волейболістками. Але вже зараз назвати головного претендента на чемпіонство тренер не береться — за півроку, що залишилися до «плей–оф», у суперлізі може багато чого трапитись.

Четвертий невідомий

За місце в квартеті найсильніших можуть поборотися й минулорічні дебютантки, четвертий клуб того розіграшу — «Златогор». Дівчата із містечка Золотоноша на Черкащині проводять свої домашні матчі в обласному центрі. У міжсезоння вони отримали нового головного тренера. Улітку Ігор Попов замінив Олену Гостищеву, котра раніше вивела наддніпрянок до еліти. Попов раніше працював у тренерському штабі чоловіків київського «Локомотива». Досвіду роботи з жіночими командами в нього немає, тому спрогнозувати турнірну долю «Златогора» досить важко.

У перших двох турах дівчата, які представляють відому горілчану марку, чотири рази програли «Сіверськодончанці» та «Волині». А попереду ще ж участь у європейському Кубку виклику. Але час на покращення гри й результату в «златогорок» є — тим більше що й ця команда зберегла весь склад успішного минулого сезону.

Серед претендентів на місце в «плей–оф» наразі найпереконливіше виглядає команда з Сіверськодонецька. У шести стартових іграх дівчата з Луганської області недорахувалися лише одного очка — в матчі проти «Златогора», виграному на тай–брейку.

Команда Володимира Бузаєва в міжсезоння активно працювала над посиленням складу. Для початку обмінялися гравцями з вінницьким «Медуніверситетом»: на схід переїхала ліберо Арина Бахрамова, а на Поділля відправили уродженку тих країв, зв’язкову Ірину Рогаль. Із втрат можна відзначити відхід Світлани Оболонської, відомої виступами за «Джинестру». Зате стане в нагоді досвід Ірини Комісарової, яка перей­шла із Запоріжжя.

Стосовно інших учасників суперліги, то відвертими аутсайдерами поки що виглядають «Орбіта» й «Рось». Команда із Запоріжжя втратила кількох провідних волейболісток, а в минулому сезоні ледве не вилетіла з вищого дивізіону. А дебютанти з Білої Церкви просто намагатимуться втриматися в еліті.

Останній тур у суперлізі проведуть наприкінці березня наступного року, після чого чотири найкращі команди у квітні–травні визначать чемпіона. Володар національного Кубка стане відомим раніше — фінал запланований на кінець січня.

 

ТАБЛО

Українська суперліга. Жінки. 3–й тур. «Галичанка» — «Круг» — 3:1, 3:2; «Сіверськодончанка» — «Волинь» — 3:1, 3:0; «Джинестра» — «Рось» — 3:0, 3:0.

Турнірне становище після шести матчів: «Галичанка», «Сіверськодончанка» — 17, «Круг» — 13, «Джинестра» — 12, «Волинь» — 6, «Златогор» — 1 (4), «Орбіта», «Рось» — 0 (4).

Чоловіки. Останній матч 3–го туру. «Імпексагроспорт» — «Локомотив» (К) — 0:3.

Лідери: «Імпексагроспорт» — 11 (6 матчів), «Локомотив» (Х), «Локомотив» (К) — 9 (4).