Була 13–та година. Із будівлі ЦВК вийшов голова комісії Володимир Шаповал. Його супроводжували двоє кремезних охоронців — можливо, саме тих, що йому виділили у зв’язку з останніми виборчими подіями. Шаповал побачив біля загорожі БЮТівця Олега Ляшка і приязно спитав: «Усе нормально?» «Нормально, якщо не враховувати, що мене кілька разів вдарили». «Вдарили? — перепитав Шаповал і спинився. — Хто вдарив?» «Гелетеївці, — відповів Ляшко. — Управління державної охорони». Шаповал заперечив: «Вони хороші хлопці». «Ага, хіба що коли зубами до клітки тримати», — прокоментував Ляшко. «А члени ЦВК хоч не били?» — пожартував Шаповал. «Ні, — відповів нардеп, — до вас претензій поки що немає».
Протистояння між прибічниками й опонентами виборів перенеслося в Центральну виборчу комісію. Учора там посмикалися народні депутати від БЮТ і представники Управління державної охорони, які приїхали захищати членів ЦВК від нардепів. Уранці, коли «тимошенківці» приїхали в ЦВК, вони виявили в будівлі на площі Лесі Українки кількадесят озброєних «силовиків». «Під ЦВК присутня «Альфа», сюди ж нагнали три автобуси людей з Управління державної охорони, очолюваного Гелетеєм», — заявив Олег Ляшко.
Пізніше СБУ повідомила, що охорону членам Центрвиборчкому було надано у зв’язку з їхнім зверненням. «У зв’язку з тим, що на членів ЦВК чиниться тиск сторонніх осіб, у тому числі в насильницький спосіб їм перешкоджають у виконанні службових обов’язків, голова ЦВК звернувся до Управління держохорони й СБУ з проханням надати йому особисто охорону й охорону членам ЦВК», — повідомила Служба безпеки.
БЮТівці звинуватили Президента у спробах натиснути на членів Центрвиборчкому і змусити їх «під дулами автоматів» оголосити про початок виборів. Самі ж БЮТівці приїхали в ЦВК, щоб захистити членів комісії від тиску і від можливих незаконних рішень. «Заступник глави секретаріату Президента Ігор Пукшин направив до ЦВК листа, в якому фактично каже займатися організацією виборів, не зважаючи на рішення суду. Це було для нас сигналом, і ми приїхали сюди, щоб не допустити порушення закону», — заявив БЮТівець Андрій Шкіль.
Оскільки ситуація і для депутатів, і для охоронців була нервовою, між ними виникла сутичка. Деталі цього інциденту ніхто не розповів. Хоча Олег Ляшко запевняв, що йому добряче дісталося від охоронців, інші політики на запитання про масштаби сутички відповідали більш стримано. Тож неясно, чи взагалі була якась бійка. Прес–служба СБУ пізніше розповсюдила повідомлення, в якому запевнила, що бійці «Альфи» не чинили фізичного впливу на депутатів. «Ситуація розгортається з точністю до навпаки», — повідомили агенцію УНІАН у прес–службі СБУ.
Пристрасті в ЦВК вляглися після того, як закінчилася нарада. Члени Центрвиборчкому не приймали жодних рішень. «Сьогодні в нас було не засідання, а нарада, — розповів член ЦВК Ігор Жиденко. — Ми обговорювали застосування закону про вибори народних депутатів». Перед тим депутати БЮТ провели Жиденкові інструктаж. Було чутно, як вони радили йому поскаржитись на перешкоди в роботі ЦВК. Потім, відповідаючи на запитання про бійців УДО, Жиденко сказав: «Потреби в захисті членів комісії від депутатів не було. Тим більше, нам навіть важко було пересуватися коридорами».