«Абітурієнт, Австралія, автореферат, авторська школа...» — такими словами розпочинається унікальна енциклопедія для освітян, яка побачила світ у видавництві «Юрінком Інтер».
«Енциклопедію освіти», яка має 1042 сторінки, створювали два роки, над виданням працював 291 автор. Проте, як кажуть автори проекту, це лише початок, наступного року вийде двотомник і тритомник енциклопедії.
«Аналоги подібної енциклопедії видавалися лише в Оксфорді, — запевнив президент Академії педагогічних наук України Василь Кремень. — До реалізації проекту долучилися майже 300 авторів. Коштує видання 135 гривень, і, я впевнений, ціна символічна, якщо урахувати ґрунтовність й інформаційну вагу видання».
Під час роботи, каже пан Кремень, траплялися різні «повороти сюжету». Скажімо, спочатку формували енциклопедію педагогіки, згодом вирішили, що «освіта» — поняття набагато ширше. Науковці відзначили, що «сучасний стан освіти потребує оновленої інформації енциклопедичного рівня, які охоплюють освіту як цілісний феномен, що розвивається».
Відтак у «Енциклопедії освіти» зібрані відомості з різних галузей знань: педагогіки, психології, філософії, економіки, історії, мистецтва, етики, теорії управління, медицини, бібліотекознавства. Крім того, тут можна почерпнути багато інформації з зарубіжної і порівняльної педагогіки про міжнародні довідникові видання та організації, які опікуються проблемами освіти. Є також персоніфікована інформація про педагогів і громадських діячів, які сприяли розвитку освіти в Україні.
За словами пана Кременя, «Енциклопедія освіти» орієнтована на практикуючого вчителя, викладача ВНЗ, профтехучилища.
Ольга ГЛАДКОВСЬКА