Керівництво радіо «Свобода» не має наміру вести переговори з представниками української влади про відновлення свого мовлення у FM-діапазоні, заявив на вчорашній прес-конференції президент корпорації «Радіо «Вільна Європа» — Радіо «Свобода» Томас Дайн. Вести діалог, схоже, немає сенсу. «Протягом усіх п'яти років, що ми працювали на «Довірі», Адміністрація Президента демонструвала, що вона не зацікавлена у тій об'єктивній інформації, яку дає радіо «Свобода», — цитує пояснення Томаса Дайна агенція УНІАН.
Президент корпорації обурений рішенням нового керівництва (а точніше новопризначеного генерального продюсера Сергія Кичигіна) «Довіри», яке витіснило «Свободу» на короткі радійні хвилі: «Нові власники вирішили викинути нас з ефіру і зробили це швидко, різко та грубо». На його переконання, це було «продиктоване полiтичними мотивами».
Проте, запевнив Томас Дайн, до серпня 2004 року, коли «Свобода» святкуватиме свій 50-річний ювілей, її мовлення у FM-діапазоні буде відновлено. Відповідні переговори з кількома радіокомпаніями FM- та AM-діапазонів ведуться уже зараз. «Ми хочемо і будемо частиною українських ЗМІ», — наголосив Дайн.
Про «Свободу», а також про свободу говорила вчора і колишня держсекретар США Мадлен Олбрайт на зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Вигнання радіо «Свобода» — «це була велика помилка», констатувала Олбрайт, пов'язавши свободу ЗМІ з показником рівня демократії в країні. «Наш уряд завжди вважав, що демократія в Україні є ключовим моментом в оцінці цієї країни світовою спільнотою. Це основна віха для розвитку відносин України з Європою, а також загалом із західним світом», — сказала «залізна леді» після зустрічі з Литвином, нагадавши, що Захід стежитиме за нашими президентськими виборами. Нагадаємо, що Олбрайт прибула до Києва на конференцію «Україна в Європі та світі», яку зініціював голова Комітету ВР з європейської інтеграції Борис Тарасюк.