Днями у селі Великі Будища Диканського району на будинку місцевої школи відкрили меморіальну дошку з барельєфом громадського і державного діяча, науковця, письменника, першого міністра освіти Української Народної Республіки Івана Стешенка. Зініціював її встановлення місцевий краєзнавець і меценат Григорій Титаренко. Адже «освітній» міністр у 1918 році особисто зустрічався з учителями Великобудищанської школи, читав їм лекцію. А в сусіднє село Чернечий Яр він приїздив відпочивати.
Іван Стешенко народився 1873 року в Полтаві серед зросійщеного міщанського середовища. Тож під час навчання у гімназії свої перші поетичні твори написав російською мовою. Однак мандрівки довколишніми селами, відверті розмови з місцевими «тарасівцями», а згодом, під час навчання у Київському університеті, знайомство із цвітом нашої інтелігенції не лише змінили його світогляд, а й вигартували з Івана Матвійовича одного з найдіяльніших українських патріотів. Арешт і п’ятимісячна «відсидка» в Лук’янівській в’язниці, вислання за межі Києва, заборона викладацької діяльності лише додавали йому впевненості у правильності обраного шляху.
Розмірену наукову і письменницьку працю він повсякчас поєднував з активним просвітництвом, видавничою справою, організацією осередків українства. А під час національно–визвольної революції початку ХХ століття фактично очолив рух за українську школу. Як один із фундаторів Української центральної ради стає генеральним секретарем освіти в її першому уряді (Генеральному секретаріаті). А згодом, після проголошення незалежності та суверенітету Української Народної Республіки четвертим Універсалом, — і першим міністром освіти у складі Ради народних міністрів.
Саме на цій посаді як провідник «українізації» школи, освіти нажив собі безліч ворогів. Найзаклятішими серед них були більшовики. Тож і нічні постріли на, здавалося, безлюдній полтавській вулиці, що пролунали 29 липня 1918 року, на думку більшості дослідників життя і творчості Івана Стешенка, були зовсім не випадковими. Наступного після тяжких поранень дня він помер. Поховали його на столичному Байковому цвинтарі. До речі, одразу по тому створили урядову комісію з увічнення його пам’яті. Однак після захоплення влади більшовиками цього «українського буржуазного націоналіста» викреслили з офіційних «святців» на довгі десятиліття. Тепер Іван Стешенко повертається до своїх земляків.