Село Глинне, напевне, є лідером за темпами народжуваності не лише на теренах області й держави, а й усієї Європи. Лише минулого року тут з’явилося на світ понад сто дітей, а загалом на території однойменної сільської ради — 229, тож за кілька років кількість учнів місцевої школи може сягнути тисячі.
Але про дитячий садок у селі лише чули, а школа не лише затісна навіть для теперішньої кількості школяриків, а й аварійна. Одного разу там вже обвалився шмат стелі. Тож не пустити дітей до аварійного навчального закладу глинничани обіцяли вже давно. Нинішнього року терпець зрештою урвався — не допомогли і вмовляння влади.
«Ми, як змогли, підготувалися до нового навчального року, — розповідає директор Глиннівської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Микола Карповець. — Підручниками, дровами для опалення забезпечені належно, все пофарбовано, побілено, зроблено капітальний ремонт грубок, усі п’ять найбільш небезпечних ділянок школи зміцнено за допомогою підпор. Проте, зрозуміло, школа від цього не перестала бути аварійною».
Обіцянкам збудувати новий навчальний заклад на 800 учнівських місць уже не один рік. «До нас багато хто приїжджав, особливо з передвиборчими гаслами, багато нам обіцяли і багато нас дурили», — нарікають глиннівці. Обмежилося ж усе тим, що 2004–го звели фундамент нової школи. Пояснення теперішнього керівництва — ні в районному, ні в обласному бюджеті необхідних для будівництва 28 мільйонів гривень немає. Тож усі зусилля районна та обласна влада спрямовували на те, аби «вибити» на цю потребу цільову субвенцію з державної скарбниці.
«Питання щодо будівництва школи в Глинному неодноразово порушувалося на урядовому рівні — і перед Віктором Януковичем, і пізніше перед Юлією Тимошенко, — запевнив на сході села голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук. — Йшлося про це і під час моєї червневої зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком. Глава держави уважно поставився до проблеми і звернувся до глави уряду з вимогою врахувати її у проекті змін до Держбюджету. На жаль, цього не сталося. Тому намагатимемося зрушити проблему з місця власними силами».
Глава облдержадміністрації повідомив, що напередодні підсумовано результати виконання обласного бюджету за вісім місяців нинішнього року, і вони дають змогу спрямувати 7 мільйонів гривень на будівництво школи в Глинному. Цих коштів, за словами Віктора Матчука, має вистачити на завершення першої черги навчального закладу, а роботи повинні розпочатися не пізніше першого жовтня. Втім зневірених в обіцянках влади жителів багатодітного села це не переконало. «Поки не розпочнеться будівництво, діти не навчатимуться», — одностайно стояли на своєму люди та запропонували посадовцям, котрі приїхали на схід села вмовляти глиннівців поступитися в критичній ситуації, по–черзі пробігти школою. «Якщо стеля на голову не впаде — відпустимо завтра дітей до школи!», — запропонували батьки незвичну експертизу посадовцям. Любителів екстриму серед місцевого керівництва не знайшлося, тож у перші дні вересня школа стояла пусткою — діти в школу не прийшли.
P. S. Як стало відомо «УМ», 5 вересня менша частина дітей усе ж таки сіла за парти.