Держсекретар США їде в Лівію. Через 55 років
Візит до Лівії держсекратаря Кондолізи Райс американські ЗМІ називають історичним, адже керівник зовнішньополітичного відомства США не відвідував цю проблемну країну вже 55 років. Цей візит, який розпочався учора, входить до турне регіоном — Райс побуває потому в Алжирі, Тунісі, Марокко.
Учора відбулася зустріч Кондолізи Райс із лівійським лідером Муамаром Каддафі. Тріполі за останні три роки встигли в деяких зруйнувати стіну між Лівією та Західною Європою — налагоджено стосунки з Францією та Італією. Італія минулого місяця пообіцяла компенсувати лівійцям втрати, завдані впродовж 30 років окупації країни (сума виплат коливатиметься в межах 5—30 млрд.доларів). 2003 року Тріполі відмовився від планів придбати ядерну зброю, тому відразу здобув симпатію Вашингтона.
Цього разу заплановано до підписання рамкову інвестиційну угоду, угоди щодо співпраці в галузі безпеки, а також освіти та культури. Як відзначають оглядачі, подальша динаміка поліпшення стосунків зі США залежатиме від виконання зобов’язань, які Лівія взяла на себе місяць тому, — створити гуманітарний фонд для виплати компенсацій жертвам бомбардувань авіацією США та людям, які постраждали від терактів, влаштованих лівійськими терористами.
«Айк» притих
Тропічний ураган «Айк», який наблизився до островів Карибського басейну та узбережжя США, втратив силу і вчора його класифікували за третьою шкалою небезпечності (найвища — п’ята шкала). Втім американські метеорологи і досі вважають його небезпечним для Карибів. «Попередниками» «Айка» були урагани «Густав», а потім «Ханна»: вони забрали життя відповідно 120 та 136 людей на Гаїті, в Домініканській Республіці та у США.
До виборів у Чечні
ЦВК Чечні вчора закінчила реєстрацію партій на вибори до парламенту республіки, які заплановано на 12 жовтня, передає «Інтерфакс». Це будуть дострокові вибори, адже парламент попереднього скликання 27 червня проголосував за саморозпуск у зв’язку з ухваленням нового закону про вибори. Згідно з цим документом, законодавчий орган цієї республіки у складі Росії стає однопалатним, а процес виборів відбуватиметься винятково за партійними списками, а не за пропорційно–мажоритарним принципом, як було досі.
Несподіванок радикального характеру на виборах аналітики не передбачають. Націоналістичні партії Чечні давно «почили в Бозі», і політична палітра республіки представлена існуючими в «центрі» партіями–гігантами: прокремлівські «Єдина Росія», ЛДПР, «Справедлива Росія», а також Компартія. До виборів подали заявки ще «Партія мира та єдності», «Патріоти Росії», «Народний союз».
Пейлін допомогла Обамі
Висування на з’їзді Республіканської партії кандидатом у віце–президенти США неоднозначної особистості Сари Пейлін посприяло зростанню серед американців симпатії до Барака Обами, претендента у президенти від протилежного табору — Демократичної партії. Як повідомили агенції «Ассошіейтед прес» із виборчого штабу демократів, після промови Пейлін на з’їзді республіканців, 130 організацій та приватних осіб виявили бажання стати фінансовими донорами виборчої кампанії Обами.