Українці вилетять із СЄХЛ?

20.02.2004

       Колись дитячі спортивні школи були одним із основних елементів системи виховання міцного й здорового представника радянського суспільства. І в цьому суспільстві, попри всі його недоліки, таки були свої позитиви, принаймні у ставленні до ДЮСШ та спорту загалом. Нині ж, як не прикро, становище закладів такого штибу в Україні стає дедалі катастрофічнішим. Проблема, звісно, у коштах, точніше — у їх нестачі.

      Джерела фінансування дитячих спортивних шкіл у нашій державі вкрай обмежені, що, звісно, позитивно вплинути на їх діяльність не може. Вищезгаданими спортивними осередками опікується не держава, а Фонд соціального страхування, який може забезпечувати їх лише частково. Хоча слід визнати, що без цих крихт юним спортсменам та тренерам було б зовсім скрутно. Проте, мабуть, у Фонді проблем вистачає, якщо згідно з його новим положенням, яке набрало чинностi на початку нинішнього року, в одному з пунктів чорним по білому зазначено: «проведення навчальних зборів і змагань здійснюється в межах України». Тобто про участь у турнірах, які проводяться за кордоном, можна забути.

            Серед тих, хто постраждав від нововведення найбільше, і хокейна ДЮСШ СТП «Сокіл». Минулого року частину грошей, потрібних юним хокеїстам для календаря молодіжної СЄХЛ, виділив Київ (держава цієї проблеми, як і багатьох інших, «не помічає»). Але з початком 2004-го «соколята» забили на сполох: жоден із запланованих на другу половину січня матчів команд ДЮСШ «Сокіл» у рамках юнацьких турнірів СЄХЛ не відбувся. За турнірним календарем СЄХЛ, у цьому році українці мали б зустрітися з суперниками їхньої групи на виїзді — в Білорусі, Латвії, Естонії. Але у школи немає грошей не лише для виїзду на гостьові ігри, а й навіть на те, щоб забезпечити прийом команди-суперниці в Києві.  Як розповів Українській хокейній агенції директор школи, відомий у минулому хокеїст Валентин Уткін, виконавчий директор СЄХЛ Іван Ключенович уже надіслав листа, в якому попередив: якщо наші команди не дограють календарні ігри чемпіонату впродовж наступних двох тижнів, їх просто знімуть зі змагань. Що особливо образливо з огляду на справді непогані результати, які демонструють шість юнацьких команд ДЮСШ, — деякі з них у своїх змаганнях посідають перші та другі місця, а одна взагалі потрапила до фіналу чемпіонату. Тепер, щоб продовжити ці змагання, хокейній школі СТП «Сокіл», яка перебуває «під крилом» міської ради профспiлкового об'єднання «Україна», потрібна чимала сума — приблизно сто тисяч гривень, аби не втратити шанс укотре відстояти хокейне реноме держави, яку, схоже, втрата спортивного престижу не бентежить...