Під час позавчорашньої зустрічі в Берліні канцлера Німеччини Герхарда Шредера, президента Франції Жака Ширака та прем'єр-міністра Великої Британії Тоні Блера була вироблена пропозиція створити посаду «суперкомісара», тобто віце-голови Єврокомісії, який відповідав би за координацію економічних реформ та політику економічного зростання в Європейському Союзі. Лідери трьох найбільших країн ЄС підписали в Берліні лист із відповідною пропозицією Єврокомісії та Ірландії, яка в цьому півріччі головує в Союзі. Герхард Шредер заявив на прес-конференції після закінчення зустрічі, що йому особисто не подобається слово «суперкомісар», але воно вже прижилося в німецьких ЗМІ.
Політичний коментатор німецького громадського телеканалу ZDF розкрив усім відому «таємницю», що Німеччина хоче посадити у крісло «суперкомісара» німця Гюнтера Ферхойгена, який тепер займає посаду комісара з розширення ЄС. Але ЄС прийме остаточне рішення лише восени. Три лідери наголосили на необхідності створення такої посади з огляду на те, що підвищення добробуту та соціальної справедливості, прискорення економічного розвитку та розв'язання проблеми безробіття є головною метою розширеного ЄС. Лише завдяки вирішенню цих питань можна буде досягти визначеної на Ліссабонському саміті мети — перетворення Європи до 2010 року в найбільш динамічну та конкурентоздатну економічну зону світу. Того ж дня під час вечері лідери Німеччини, Франції та Великої Британії обговорили питання європейської Конституції, підвищення рівнів вищої освіти та наукових досліджень, старіння суспільств європейських країн і викликану цим необхідність перебудови систем соціального забезпечення. Серед міжнародних питань домінували ситуації в Афганістані та Іраку. Це була попередня «пристрілка» з метою виступити єдиною командою на березневому саміті ЄС у Дубліні.
Лідери європейської «супертрійки» в один голос заявили, що вони не прагнуть домінувати в ЄС, а зустріч у Берліні «не скерована проти інших країн». Такі звинувачення висунув напередодні саміту прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, від закидів стосовно спроби створення «директорату» чи «нового тріумвірату» рясніли найбільш шановані європейські видання, гнівні попередження надходили з офіційного Брюсселя. Речник Єврокомісії Рейо Кемпінен заявив, що цьому виконавчому органу ЄС не потрібен «суперкомісар» з економіки, оскільки економічними справами на цей час займається досвідчена та дійова людина — іспанець Педро Солбес. Він наголосив: «Розподіл завдань та посад у майбутній Єврокомісії є справою її майбутнього голови. Не можна допускати поділу на кращих та гірших комісарів». Та Берлін, Париж і Лондон надалі переконані, що розширений до 25 країн Євросоюз виявиться неспроможним діяти без сильного «маховика» і саме себе бачать у такій ролі.