Винятки лише підтверджують правило, але саме цим вони цікаві. Про місце жінки в ісламському світі не варто пояснювати. Втім Шейха Моза бінт Насер аль–Міснед ламає всі стереотипи про жінок Сходу. Вона є другою з трьох дружин еміра Катару Шейха Хамада бен Каліфа аль–Тані, але насправді є «першою леді» цієї країни. Навіть можна здогадуватися, що саме вона через свого чоловіка править цією маленькою країною з населенням лише один мільйон осіб, але такою багатою на нафту. Можна здогадуватися, що не без сприяння Шейхи саме з Катару веде мовлення найпопулярніший і найбільш демократичний телеканал арабського світу «Аль–Джазіра», який входить до п’ятірки провідних інформаційних телеканалів світу.
Точний вік цієї жінки, матері п’ятьох синів та двох доньок, громадськості не відомий, але ця донька пустелі — блискуча красуня: темні глибоко посаджені очі, дещо орлиний ніс, досконале підборіддя і обличчя, яке легко не забудеш. Її плем’я вже давно переселилося з пустелі до столиці країни — Дохи, але Шейха Моза надалі зберігає в собі щось привабливо дике та непокірне. Завдяки цьому та невичерпній енергії вона стала легендою в арабському світі. Головне, що всі сили, впливи та енергію вона спрямувала на розвиток своєї країни.
Шейха Моза вважає своєю головною метою перетворити Катар на сучасну передову у світі країну. Річний дохід пересічного катарця становить 75 тис. 900 доларів. Правителі більшості держав лише б раділи з цього, не турбуючись про майбутнє. Але Шейха Моза розуміє, що нафта і газ, які гарантують добробут зараз, колись та закінчаться. Жінка усвідомила, що найбільше багатство кожної країни — мізки, тому відкрила в Катарі, країні, яка площею не дорівнює й половині Сицилії, «Навчальне місто» — університетське містечко в передмісті столиці на площі 2500 акрів. Лекції студентам читають провідні професори американських університетів, зокрема Джорджтаунського, Вірджинського, імені Карнегі та Коммонвільського. За цю програму американський університет імені Карнегі присвоїв Шейхі Мозі звання почесного доктора наук.
Сама Шейха здобула досконалу освіту, в 1986—1990 роках навчалася на факультеті соціології Національного університету Катару, а потім пройшла стажування у провідних університетах США. «Перша леді» Катару має низку державних та почесних посад: є главою Катарського фонду освіти, науки та суспільного розвитку, президентом Верховної ради з сімейних питань, віце–президентом Верховної ради з освіти. Вона також є спецпосланцем ЮНЕСКО з базової та вищої освіти. Шейха Моза створила Арабський демократичний фонд, до якого її чоловік зробив перший внесок у розмірі 10 млн. доларів. Головне завдання цього фонду — заохочення розвитку вільної преси та громадянського суспільства.
Шейха Моза також є ініціатором ідеї перетворення Катару на нову Силіконову долину, другу після каліфорнійської. З цією метою вона створила Катарський парк наук та технологій, відкриття якого відбудеться цього року. Парк уже привабив 225 млн. інвестицій, зокрема від таких провідних світових компаній як «Майкрософт», «Шелл» та «Дженерал Електрік». Ця жінка з гострим язиком та почуттям гумору добре знає, чого прагне, тому послідовно реалізує своє бачення розвитку арабського світу. У Катарі, де жінкам до цього часу не дозволено сідати за кермо автомобіля, вона заохочує їх до активної діяльності та самореалізації.
Емір Катару одружився з Шейхою, приголомшений її красою та розумом. Двох інших жінок він узяв у дружини винятково з політичних міркувань та вигідних кланових союзів. І по роках подружнього життя він досі шаленіє від Шейхи.
«Ми повинні цінувати свою культуру та спадщину, але одночасно маємо бути сучасними людьми», — говорить вона. Шейха Моза знає і користується перевагами Заходу. Одягається від Готьє, Крістіана Діора та Шанель. Провідні світові політики та бізнесмени вважають за честь бути запрошеними в плавання на її суперрозкішній яхті «Маракунда». Що не кажіть, але таки є жінки в арабських селах!