Туризм на Середземному морі є справою прибутковою, але не улюбленою, пише лондонське видання «Економіст». Забруднення довкілля, падіння місцевої моралі та нищення пляжів — це та ціна, яку заплатили за великі прибутки на масовому туризмі Іспанія, Греція, Португалія та Італія, які залили свої узбережжя в бетон. Постійний галас та потворство почали дратувати гостей. Країни третього світу, які ще мають узбережжя невимовної краси, стають на шлях повторення європейських помилок.
«Економіст» стверджує, що впродовж двох наступних десятиліть зростання туризму в країнах, що розвиваються, відбуватиметься в два–три рази швидшими темпами, ніж у розвинених. Держави з високими темпами зростання економіки вже визначили третю революцію у світі туризму. Першими двома були дешеві авіалінії та замовлення квитків і бронювання турів через інтернет. З одного боку, цілком зміняться головні туристичні напрямки — Бразилія, Росія, Китай, Індія, Південна Корея та В’єтнам, з іншого — мешканці цих країн стануть головними джерелами туризму.
Росіяни минулого року здійснили 34,3 млн. закордонних поїздок, найбільше — в Туреччину, Китай та Єгипет. А китайці вже «обжили» В’єтнам. Комітет ООН із туризму наводить дані, що минулого року мешканці планети здійснили 900 млн. туристичних подорожей, що на шість відсотків більше у порівнянні з 2006 роком. Цього року найбільше зростання туризму очікується в Азії та Тихоокеанському регіоні.
Минулого року китайці здійснили 47 млн. закордонних туристичних поїздок, що в п’ять разів більше кількості туристів, які відвідали Китай. У своїй же країні китайці здійснили 1,6 млрд. туристичних подорожей. Китайську туристичну революцію можуть зупинити лише політичне насилля або великі природні катастрофи на зразок землетрусу в провінції Сичуань.