Після вибуху в Дарницькому суді столична влада серйозно занепокоїлася безпекою киян. І правоохоронці, і рятувальники, посилаючись на результати розслідування, вже одноголосно заявляють: у Києві сталася безпрецедентна надзвичайна ситуація — вчинено терористичний акт, внаслідок якого постраждало 11 осіб. За словами начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій Віталія Пшеничного, вже встановлено факт умисного підриву. Але наразі фахівців турбує інше важливе питання: як уникнути подібних інцидентів? Столичні держслужбовці за участю спеціалістів Антитерористичного центру Служби безпеки України склали перелік найбільш «вразливих» об'єктів, які теоретично можуть бути обрані для замахів. По-перше, за словами Віталія Пшеничного, основним джерелом гідродинамічної безпеки для Києва є гребля Київського водосховища, яка розташована за 7 кілометрів від столиці. Якщо з нею, не приведи, Боже, щось станеться, то це означатиме катастрофічне затоплення щонайменше 8 районів столиці — 118 кілометрів квадратних, де мешкає понад 40 тисяч мешканців. До списку потрапили й хімічно небезпечні об'єкти, яких у Києві 38. Основна небезпека полягає у тому, що у виробництві на цих підприємствах використовують аміак, кислоти та інші небезпечні речовини, що забруднюють середовище у лічені хвилини. Існують у столиці два радіаційно небезпечні об'єкти — ядерний реактор Національного центру інституту ядерних досліджень НАНУ та Київський державний спецкомбінат «Родон». Вибухо- та пожежонебезпечних «точок» — 292. Сьогодні на цих об'єктах здійснюють перевірки, посилено охорону. Не залишаються поза увагою фахівців усі розважальні та культурні центри, лікувальні заклади, метро, вокзали, заклади освіти та науки, переходи. Тому Київська міська адміністрація затвердила офіційну Концепцію безпеки Києва — комплекс заходів для покращення безпеки у місті. За словами Віталія Пшеничного, настав час при кожній установі та закладі створювати спеціальну комісію, яка б опікувалася безпекою своїх співробітників, а члени цієї комісії мають пройти обов'язкову «бойову» підготовку.
За словами столичного мера Олександра Омельченка, упродовж березня усі місця масового скупчення людей перевірятимуть на «надійність». А ті об'єкти, що підтвердять свою незадовільну охорону та «боєздатність», будуть зачинені й приведені до ладу.
З метою повідомити про наміри влади міський голова зустрівся з директорами шкіл. «Я не впевнений, що сьогодні у столичних школах охорона забезпечена на потрібному рівні, — сказав Олександр Омельченко. — А діти — це найперші, кого ми маємо захистити». За висновками експертів, що проводили днями огляд дитсадків та шкіл, у навчальних закладах не у найкращому стані перебувають аварійні та запасні виходи, з дітьми ніхто не проводить роз'яснювальну роботу щодо поведінки в екстремальних ситуаціях. Тому міська влада планує виділити кошти на додаткову охорону шкіл та дитсадків. Така ж доля чекатиме і міські медичні заклади. До слова, Олександр Омельченко представив нового заступника, який здійснюватиме координацію діяльності правоохоронних органів у Києві, — Володимира Ільгова.
А ТИМ ЧАСОМ
Київська міліція за підозрою в організації теракту в Дарницькому суді столиці розшукує двох чоловіків.
Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків міліцейського Главку, вік одного з них — 30—35 років, зріст — близько 180 сантиметрів, худорлявої статури, обличчя витягнуте, кавказького типу, брови чорні з опущеними краями, очі темні, середні, ніс довгий, гострий, губи тонкі, рот маленький.
Другий — віком 24—25 років, зріст — 157—160 сантиметрів, міцної статури, волосся вогняно-руде, брови руді середні, ніс невеликий, губи пухкі, рот невеликий, очі круглі, невеликі, світлі, обличчя кругле, повнувате. Міліція просить громадян, які бачили осіб, схожих за прикметами, телефонувати за номерами: 536-06-76 або 02.