Верховна Рада не підтримала вчора законопроект, який забороняв приватизацію нафтогону «Одеса-Броди», повідомив «Інтерфакс-Україна». Це пропонувалося зробити через ухвалу законопроекту про внесення змін до закону про перелік об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації. Однак пропозиція не пройшла: у першому читанні лише 90 нардепів висловилися за те, аби багатообіцяючий нафтогін залишився у державній власності.
Настрої парламентаріїв наразі збіглися з планами уряду, адже є наміри створити міжнародний консорціум з добудови та використання нафтогону «Одеса—Броди—Плоцьк» за участі України, Польщі, Казахстану, Азербайджану, ЄС та Росії. Про це, зокрема, домовилися під час зустрічі минулого тижня Президенти України Леонід Кучма та Польщі — Олександр Кваснєвський. А вчора Прем'єр-міністр Віктор Янукович дещо конкретизував ідею: рішення щодо складу учасників консорціуму уряд прийме до липня цього року. Також Прем'єр повідомив, що урядова делегація повернулася з Лондона з благими вістями: є домовленість, що Європейський банк реконструкції та розвитку фінансуватиме добудову нафтогону з Бродів до польського Плоцька. Янукович не деталізував домовленостей у ЄБРР, пославшись на те, що переговорний процес триває.
Проекту «Одеса—Броди—Плоцьк» було відведено чимало часу на вчорашніх українсько-азербайджанських переговорах, нагоду яким дав візит до Києва Прем'єра Азербайджану Артура Расізаде. Віктор Янукович сказав потому пресі, що обидва уряди отримали завдання «розрахувати економіку використання нафтопроводу» (що, слід гадати, означає в нормальному перекладі техніко-економічне обгрунтування проекту). Також Україна запропонувала Азербайджану переробляти каспійську нафту, що прямуватиме до Плоцька, на наших НПЗ, які, сказав п. Янукович, після незначної реконструкції будуть придатні до такої переробки.