Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Учасники прогрузинської акції на київському майдані Незалежності. (Фото автора.)
Кількасот небайдужих створили живий ланцюг, що простягнувся від майдану майже до вулиці Прорізної. Суботня акція протесту проти російської агресії в Грузії була міжнародною і відбувалася в багатьох містах світу одночасно. Київське дійство тривало годину і закінчилося співами українського та грузинського гімнів перед Головпоштамтом. Ініціатором заходу виступив громадський комітет «За Кавказ без війни».
Ланцюгу на майдані передували дві ходи — від пам’ятника Шота Руставелі та Бессарабського ринку. Остання була театралізованою — її на дибах очолювали актори в образах прем’єра РФ Путіна та президента Мєдвєдєва, які несли на руках маріонеткових журналістів.
Серед людей можна було побачити чимало як представників грузинської діаспори, так і пересічних киян. Один з мітингувальників на ім’я Павло висловив свій протест творчо: він приніс на майдан самовар, на який вдягнув протигаз і традиційну хустку. Як стверджує автор цієї інсталяції, так він бачить образ «російських миротворців».
Ельвіра, мешканка Берліна, гостювала в Києві лише один день. Її дуже непокоїть агресія Росії — німкеня характеризує її як «старомодну». На думку Ельвіри, політика Кремля є дуже небезпечною також і для України, яка може стати наступною після Грузії.
У розмаїтті грузинської та української символіки не було помічено прапорів політичних сил — акція була громадянською, а не партійною.
Серед перехожих у той день на майдані зустрічалися і політичні опоненти мітингувальників. Проте вони обмежували свої дії поодинокими вигуками на кшталт «Грузія — отстой!».
У цей же час акція, спрямована проти силових методів вирішення міжнародних конфліктів, відбулася в Ялті на набережній Леніна. Як повідомляє агенція «Новості Крима», спочатку на 16 серпня в місті було заплановане проведення Дня Європи, проте з огляду на конфлікт між Грузією й Росією до плану заходів унесли корективи. У центрі набережної, біля стели містам–побратимам, можна було залишити побажання на величезному (завдовжки сім метрів) листі до ЄС; діти тут брали участь у конкурсі антивоєнного малюнка.
Мітинг на підтримку миру на Кавказі в суботу відбувся також в Одесі.
Численна демонстрація відбулася також у Чикаго (США) й кількох містах Польщі. А в Брюсселі протестувальники, крім іншого, вбрали «Пісяючого хлопчика» в грузинський національний одяг.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>