Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Пашаєв у єдиноборстві з Серметером. (Фото з сайту ФК «Дніпро».)
«На помилках вчаться, але краще, коли ці помилки — чужі». Цього неписаного правила дотримуються, на жаль, не всі наші футбольні клуби. Ще свіжі спогади 2005 року, коли київське «Динамо» вже на старті відбору до Ліги чемпіонів спіткнулося об слабенький швейцарський «Тюн». А тепер інший український клуб у зустрічі з посередніми швейцарцями демонструє надмірну пихатість та самовпевненість. «Беллінцона» — команда із 17–тисячного містечка — не те що до грандів європейського футболу не відноситься, а взагалі ледве знаходить сили, аби балансувати між вищим та нижчим швейцарськими дивізіонами. «Беллінцона» лише в минулому сезоні пробилася в елітну національну першість, де зараз іде на сьомій позиції (одна перемога в п’яти матчах), а до єврокубків — лише як учасниця фінального поєдинку за національний Кубок, у якому програла «Базелю». Однак і з таким колективом у дніпропетровського «Дніпра» виникли проблеми.
«Будемо намагатися показати максимум своїх можливостей», — сказав перед грою в Дніпропетровську Марко Шеллібаум. Однак зі стартових хвилин матчу здалося, що обіцянки тренера гостей так і залишаться лише гучними заявами. Адже вже на дев’ятій хвилині матчу Максим Калиниченко відкрив лік своїм голам за «Дніпро», розстрілявши ворота Матео Грітті з близької відстані. Після цього «сині» міцно заволоділи територіальною перевагою й мали кілька гольових нагод. Однак проблеми з реалізацією не дозволили українцям зміцнити свою перевагу.
До середини першого тайму гості «прокинулися» й раз по раз почали показувати зуби. Невпевнені дії на останньому рубежі В’ячеслава Кернозенка тільки додали швейцарцям агресивності. Спочатку нігерієць Ікечукву Калу пробачив голкіпера збірної України за помилку на виході, а в іншому випадку підправляти огріхи першого номера був змушений Андрій Єщенко. Найбільше в ці хвилини тероризував оборону господарів ветеран Маріо Лустрінеллі — той самий, що свого часу «поховав» «Динамо», граючи за «Тюн». Водночас наступальні дії дніпрян не складалися через очевидне нехлюйське ставлення до суперника, неточні передачі й пересування «пішки».
Розуміючи, що не такої гри чекає від дніпрян публіка й тренер, Сергій Назаренко відразу по перерві ввірвався до штрафного майданчика гостей і невідпорно пробив низом у дальній кут — 2:0.
Далі — більше? Навпаки. Підопічні Олега Протасова, схоже, вирішили, що гру зроблено, й остаточно втратили концентрацію. «В моментах, коли потрібно заспокоїти гру, контролювати м’яч і ловити суперника на контратаках, ми примудряємося створювати індивідуальні помилки, після яких потрібно починати все спочатку. Одні гравці помиляються через молодість, інші — через неуважність», — так охарактеризував подальші події на полі тренер «Дніпра». Відтак Андрій Русол «невимушено» втратив позицію й дозволив забити блискучий гол нігерійцю Калу. А потім Руслан Ротань грубо зупинив прорив турка зі швейцарським паспортом Гюркана Серметера. Ротань отримав «гірчичника», а «Дніпро» — пенальті у виконанні потерпілого — 2:2.
Керманич дніпропетровців трохи підбадьорив та оживив своїх підопічних проведеними замінами. Активний пресинг та бійцівський характер усе ж дозволили «Дніпру» вирвати перемогу — після відмінного пасу через півполя Максима Пашаєва білоруський легіонер Сергій Корніленко з 16 метрів пробив сильно й точно. Міг екс–динамівець забити й ще, однак його удар головою пройшов повз ціль. Водночас «Беллінцона» вже в компенсований час змарнувала шанс зрівняти рахунок.
Після матчу Олег Протасов висловив упевненість у тому, що «Дніпро» продовжить боротьбу за європейський трофей. «Незважаючи на те, що ми сьогодні пропустили двічі, супернику в матчі–відповіді потрібно буде забивати. Вважаю, що в плані виходу до наступного кола у нас повинно бути все нормально», — каже Протасов.
Кубок УЄФА.
Другий кваліфікаційний раунд. Перші матчі
«Дніпро» (Україна) — «Беллінцона» (Швейцарія) — 3:2
Голи: Калиниченко, 9; Назаренко, 48; Корніленко, 80 — Калу, 64; Серметер, 75 (пен.)
«Дніпро»: Кернозенко, Єщенко, Шершун, Русол, Пашаєв, Калиниченко, Шелаєв, Лисицький (Льопа, 71), Назаренко, Ротань (Давідсон, 79), Воробей (Корніленко, 60)
«Беллінцона»: Грітті, Сікейра, Манджератті, Ла Рокка, Разо, Гаші (Феррацца, 90), Серметер, Вахаб, Рівера, Калу (Ді Дзенцо, 84), Лустрінеллі (Ру, 72)
Попередження: Ротань, 74 — Калу, 35; Серметер, 54.
Суддя — Сабо (Угорщина)
* * *
Інші матчі: «Легія» (Польща) — «Москва» (Росія) — 1:2 (Роджер, 65 — Чеснаускіс, 53; Самедов, 63), «Інтерблок Любляна» (Словенія) — «Герта» (Німеччина) — 0:2, «Юргорден» (Швеція) — «Русенборг» (Норвегія) — 2:1, «Манчестер Сіті» (Англія) — «Мідтьюлланд» (Данія) — 0:1, «Стабек» (Норвегія) — «Ренн» (Франція) — 2:1, «Хафнарфйордур» (Ісландія) — «Астон Вілла» (Англія) — 1:4, «Широкі брієг» (Боснія) — «Бешикташ» (Туреччина) — 1:2, «Войводіна» (Сербія) — «Хапоель» (Т–А, Ізраїль) — 0:0, «Аріс» (Греція) — «Славен Белупо» (Хорватія) — 1:0, «Депортиво» (Іспанія) — «Гайдук» (Хорватія) — 0:0, «Апоель» (Кіпр) — «Црвена звезда» (Сербія) — 2:2, «Влажнія» (Албанія) — «Наполі» (Італія) — 0:3, АЕК (Греція) — «Омонія» (Кіпр) — 0:1, «Металлургс» (Латвія) — «Васлуй» (Румунія) — 0:2, «Цюріх» (Швейцарія) — «Штурм» (Австрія) — 1:1, «Штутгарт» (Німеччина) — «Дйор» (Угорщина) — 2:1, «Лех» (Польща) — «Грассхоппер» (Швейцарія) — 6:0, «Слован Ліберец» (Чехія) — «Жиліна» (Словаччина) — 1:2, «Квін оф зе Саус» (Шотландія) — «Нордсьяелланд» (Данія) — 1:2, «Брага» (Португалія) — «Зрінськи» (Боснія) — 1:0, «Маккабі» (Н, Ізраїль) — «Черно море» (Болгарія) — 1:1, «Копенгаген» (Данія) — «Лілестрем» (Норвегія) — 3:1, «Гент» (Бельгія) — «Кальмар» (Швеція) — 2:1, «Янг бойз» (Швейцарія) — «Дебрецен» (Угорщина) — 4:1, «Судува» (Литва) — «Зальцбург» (Австрія) — 1:4, «Ельфсборг» (Швеція) — «Сент–Патрікс» (Шотландія) — 2:2, «Хака» (Фінляндія) — «Брондбю» (Данія) — 0:4, «Борац» (Сербія) — «Локомотів» (Сф, Болгарія) — 1:0.
Переможним виявився єврокубковий дебют Олега Блохіна на чолі «Москви». При цьому український спеціаліст звинуватив господарів — футболістів варшавської «Легії» в недотриманні принципів «чесної гри» — вони, на відміну від москвичів, не вибивали м’яча в аут, коли суперники зазнавали травм.
Екс–донеччанин Чіпріан Маріка приніс мінімальну перемогу «Штутгарту» над угорським «Дйором».
Дуель клубів «ВІТ–Джорджия» (Грузія) — «Аустрія» (Австрія) складатиметься з одного матчу й відбудеться на нейтральному полі в Туреччині — через бойові дії на грузинській території 28 серпня.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>