До цього часу залишається загадкою (відповідь якій неважко знайти), як абхазці, які становили 12 відсотків населення Абхазії, спромоглися впродовж збройного конфлікту 1992–93 років відірвати цей регіон від Грузії та проголосити свою республіку. При цьому 90 тисяч абхазів зуміли провести етнічні чистки і зробили біженцями 240 тисяч грузинського населення республіки. Коли ж приблизно 60 тисяч грузинів упродовж 1994—98 років повернулися до своїх домівок у районі Галі, то абхази влаштували їм чергову різню, змусивши знову полишати свої домівки. Починаючи з 1998 року і до цього часу, до Галі знову повернулися приблизно 60 тисяч грузинів.
Сепаратистам зброєю росіян і під їх прикриттям вдалося захопити 83 відсотки території Абхазії, а решта в 17 відсотків території в районі долини Кодорі стала Автономною Республікою Абхазія, яка залишається лояльною до Грузії. Для попередження збройних сутичок між двома частинами Абхазії в ній було розміщено 2500 російських «миротворців».
Завданням теперішньої військової інтервенції Москви на територію Грузії є анексія Південної Осетії та Абхазії, включно з так званою Верхньою Абхазією, тобто районом долини та ущелини Кодорі. Підтвердженням таких планів є те, що відразу після початку інтервенції російських військ до Південної Осетії абхазькі сепаратисти розпочали разом із російськими «миротворцями» нічим не спровокований обстріл Кодорі. Вчора станом на 12–ту годину за московським часом «закінчилося створення російського угруповання розвідувально–пошукових та ударних сил для практичного роззброєння озброєних осіб і силових підрозділів Грузії в Кодорській ущелині», — заявив у Сухумі командуючий російського окупаційного корпусу Сергій Чабан. До вже наявних в Абхазії російських сил додався корпус у складі дев’яти тисяч військовослужбовців та 350 одиниць бронетехніки.
Президент невизнаної республіки Сергій Багапш запровадив воєнний стан, оголосив часткову мобілізацію населення та розмістив абхазькі війська на кордоні з Грузією по річці Інгурі. Влада Абхазії заявила про готовність відкрити «другий фронт» проти Грузії. Вже згаданий глава російських «миротворців» Сергій Чабан висунув учора ультиматум всім підрозділам силових структур Грузії на території Абхазії скласти зброю і здатися, бо «у випадку відмови скласти зброю будуть застосовані всі необхідні засоби примусу». 15 спостерігачів ООН, які перебували в Кодорі, отримали попередження негайно залишити цей регіон.