8 серпня
12.00. Після відмови сепаратистського керівництва Південної Осетії сісти за стіл переговорів грузинські війська взяли штурмом Цхінвалі. Керівництво Грузії звернулося із закликом до осетинських повстанців скласти зброю, а мирним мешканцям пообіцяло «зелений коридор» для того, щоб покинути місто.
13.00. Президент Росії Дмитро Медведєв звинуватив Грузію у порушенні міжнародного права і заявив, що «захистить своїх громадян на території Південної Осетії». Російські ЗМІ повідомляють про сотні добровольців, які вирушають воювати проти грузинів у зону конфлікту.
15.00. Російська танкова колона увійшла на територію Південної Осетії — «для допомоги миротворчому контингенту РФ, дислокованому в цьому регіоні». З’являються перші повідомлення про те, що танки підійшли до Цхінвалі.
16.00. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі звернувся до світового співтовариства з проханням захистити Грузію від агресії Росії.
16.00–17.00. Грузинські ЗМІ повідомляють, що російська авіація бомбардувала військові бази та два військові аеродроми за межами Південної Осетії.
9 серпня
00.10. Літаки ВПС РФ завдали бомбових ударів по грузинському порту Поті. ЗМІ повідомляють, що в місті є загиблі, але кількість їх визначити складно, можливо, десятки осіб. Тбілісі заявляє, що порт повністю знищено.
01.46. Михаїл Саакашвілі оголошує в країні надзвичайний стан. Пізніше парламент підтримає рішення президента, визначивши термін надзвичайного стану на 15 днів.
02.00. Російські ЗМІ повідомляють, що грузини обстрілюють позиції російського миротворчого контингенту в Цхінвалі.
07.20. 58–ма армія ЗС РФ зайняла позиції на підходах до Цхінвалі, щоб почати операцію «з примусу до миру». Міністр оборони Грузії Давид Кезерашвілі заявляє, що «не тільки не поступилися жодною позицією, а й займають нові позиції».
10.50. Російські бомбардувальники завдали ударів по містечку Горі. Судячи з фотохроніки Рейтер, є загиблі.
11.37. МО Росії повідомляє про те, що в Південну Осетію перекинуто підрозділ 76–ї Псковської повітряно–десантної дивізії.
11.50. Грузинів витіснено із Цхінвалі. За словами головкома Сухопутних військ РФ Володимира Болдирєва, 18 військових загинуло. За даними Міністерства охорони здоров’я Грузії, які буде оприлюднено надвечір того дня, втрати склали загалом 84 особи, з них 37 — мирні жителі.
12.16. Грузини збили два російських літаки — Су–25 і Ту–22. Троє пілотів потрапили в полон, один загинув. Загалом за час конфлікту Росія підтвердила про чотири своїх втрачених літаки.
16.35. Абхазія оголошує про початок операції проти Грузії у Кодорській ущелині. Відкривається «другий фронт»
17.40. Президент невизнаної Південної Осетії Едуард Кокойти звернувся до Росії з проханням надати юридичну допомогу у визнанні незалежності республіки. «Жити у складі фашистської держави Грузія не уявляється можливим», — ідеться у заяві Едуарда Кокойти.
20.00. Михаїл Саакашвілі заявляє, що звернувся до президента Росії Дмитра Медведєва з пропозицією припинити вогонь з обох боків і почати переговори. Москва спершу спростовує цю новину. Невдовзі з’являється інформація про те, що за результатами перговорів міністрів закордонних справ двох країн Тбілісі отримав такі умови Москви: вивести всі військові формування із зони конфлікту і негайно підписати з Південною Осетією угоду про незастосування сили.
21.40. Підірвано Рокський тунель — єдиний наземний шлях, який поєднував Південну Осетію з Росією.
10 серпня
00.21. Літаки ВПС Росії бомбардували чотири села в Кодорській ущелині (це в Абхазії). За першими повідомленнями, жертв немає.
03.00. Медведєв доручив Генеральній прокуратурі РФ «задокументувати всі злочини в Південній Осетії, зокрема вбивства російських миротворців грузинськими вояками». І пообіцяв Південній Осетії щонайменше 10 млрд. рублів допомоги.
06.19. Російська авіація розбомбила територію заводу «Тбілавіастрой», що поруч із міжнародним аеропортом Тбілісі. МО Росії назвало цю інформацію провокацією.
10.25. Грузія заявляє про виведення військ із Цхінвалі. Тбілісі визнав, що місто перебуває під контролем російської армії.
19.55. Міністри закордонних справ РФ та Грузії провели телефонні переговори. Сергій Лавров заявляє про потребу «безумовного» виведення грузинських військ із Південної Осетії.
11 серпня
00.17. В Абхазію прибули російські десантники. За три години Абхазія поновила обстріл Кодорської ущелини.
05.24. МВС Грузії заявляє, що російська авіація бомбувала військову базу, і одна з бомб влучила у передмістя Тбілісі, поблизу гори Махат.
12.00. Російські миротворчі сили та абхазькі збройні угруповання запропонували грузинським військовим, дислокованим у районі Кодорської ущелини, скласти зброю. Грузія відмовилася від такого ультиматуму.
13.30. Генштаб ЗС РФ повідомив, що «закрив небо» для грузинських військових літаків.
13.35. Саакашвілі підписав документ про припинення вогню, підготовлений за ініціативи Франції та Фінляндії.