Гра без загострення
У вітчизняному спорті не раз траплялося так, що боротьба за владу в спортивних федераціях виходила за межі регламенту. >>
Один із навісів у володіння «Зорі» завершився голом «каноніра» Володимира Лисенка. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
У центральному матчі туру в Дніпропетровську «Дніпро» приймав чемпіона країни — «Шахтар». Стосунки між ними останнім часом носять складний характер. Цього разу яблуком розбрату став час початку зустрічі. Господарі хотіли вийти на поле о 20.45, донеччани — о 19.00. «Гірники» кажуть, що вже о п’ятій годині виходили з готелю, аби їхати на гру з прицілом на «свій» час. Зрештою матч почався о 20.30.
Дебют чемпіонату для обох команд виявився невдалим, тому ніхто не хотів продовжувати невтішну серію. Опоненти надали перевагу захисній моделі, зосередивши великі сили в середині поля. Тож справа до небезпечних моментів доходила рідко. Гостям у завершальній фазі бракувало нестандартних дій дискваліфікованого Фернандіньйо. До перерви небезпека біля воріт В’ячеслава Кернозенка виникла лише одного разу, коли після флангового прострілу Брандао м’яч зрізався з ноги голкіпера та влучив у стійку воріт.
Підопічні Олега Протасова покладали велику надію в контратаках на Назаренка, Ротаня й новобранця Калиниченка. Що стосується екс–спартаківця, який останнім часом не мав ігрової практики, то, вийшовши в дебютному матчі в стартовому складі, вихованець дніпропетровського футболу каші не зіпсував, але й нічого надзвичайного не продемонстрував. Протасов сподівається, що Калиниченко покращить свої ігрові кондиції вже найближчим часом.
Після перерви почалася відносно відкрита гра на зустрічних курсах. Щоправда, більшості ударів бракувало влучності, а з поодинокими точними пострілами вправно впоралися голкіпери. Двічі м’яч таки побував у воротах, але суддя Шандор зафіксував досить спірні офсайди, відповідно, у Брандао й Ротаня.
На думку наставника «Дніпра», нулі на табло стали закономірним результатом. А от Мірча Луческу звинуватив у невиразній грі своїх новачків, які мають проблеми з інтеграцією в командні дії (у донеччан, зокрема, екс–полтавець Чижов). «Є деякі гравці, яким слід навчитись боротись за чемпіонство, за очки», — заявив після матчу румунський фахівець.
Поки чемпіон країни звикає до незвичного місця в середині таблиці, інший донецький клуб міцно окупував першу сходинку. Підопічні Ніколи Костова в невимушеній манері здобули домашню перемогу над «Харковом». «Металург» не лише обіграв другу команду столиці Слобожанщини, а й установив клубний рекорд — чотири виграші поспіль на старті сезону.
Після поразки «Металісту» й валідольної нічиєї з «Дрогедою» фани «Динамо» чекали від віце–чемпіонів гідної сатисфакції. Але суперник для реабілітації «біло–синім» дістався не простий. Та ще й президент «Ворскли» Олег Бабаєв перед матчем заявив, що відтепер із його командою будуть рахуватися всі суперники.
Як виявилося, полтавці не поступалися титулованому «Динамо» ані в майстерності, ані в бажанні перемогти, а в силі духу навіть значно переважали. «Я вам одне скажу — у нас на полі сьогодні була команда», — заявив після матчу наставник «Ворскли» Микола Павлов, який у середині 1990–х тренував киян.
Київський колектив знову був не схожий сам на себе. Щоправда, динамівці двічі вели перед. Артем Мілевський продовжив штампувати голи й передачі. Цього разу він після дриблінгу завдав невідпорного удару з меж штрафного майданчика, а потім елегантним пасом п’ятою вивів на побачення з Долганським Бангуру — гвінеєць нарешті відкрив лік своїм голам у сезоні.
За словами Юрія Сьоміна, його команду підвели помилки в обороні. Першого разу зрівняти рахунок полтавчанам допоміг... Гіоане, помилившись при передачі у власному штрафному. А потім невпевнена гра молодого Допілки, який діяв на позиції останнього захисника, дозволила албанцеві Дебатіку Цуррі зблизька розстріляти ворота «Динамо» — 2:2.
Російський наставник «біло–синіх» вважає, що в його підопічних було багато хороших моментів, комбінацій та голів. Мовляв, не пощастило. Але це вже тенденція. Тренерському штабу слід обов’язково звернути увагу на психологічні негаразди у колективі, бо чергове привселюдне з’ясування стосунків — цього разу між Алієвим і Бангурою — нагадує підлітків у підворітті і взагалі неприпустиме в клубі такого рангу.
Незважаючи на бажання Михайла Фоменка залишити «Таврію», почесний президент клубу Сергій Куніцин не прийняв відставку знаного спеціаліста, висловивши йому повну довіру. Також бажання працювати під керівництвом Фоменка засвідчили й гравці команди. «Постараємося довести це своєю грою вже в найближчих матчах чемпіонату», — сказав капітан кримчан Володимир Гоменюк.
Утім у Запоріжжі футболісти виконати обіцянку не змогли. Вдало проведені керманичем господарів Анатолієм Чанцевим заміни принесли мінімальну вікторію «Металургу». «Переміг той, хто цього більше прагнув», — сказав після матчу наставник сімферопольців.
Справжньою «грозою авторитетів» стає дебютант «вишки» — «Львів». Цього разу молодий амбіційний колектив виявився нездоланним муром для «Металіста». Більше 18 тисяч харківських уболівальників так і не дочекалися бодай одного голу у ворота блискучого й самовідданого Андрія Радя. За слова тренера «металістів» Мирона Маркевича, щоб долати масовану оборону, потрібен класний нападник, а такого у його розпорядженні немає.
«Арсенал» у новому чемпіонаті перебуває не лише в пошуку своєї гри, а й місця постійного дислокації. Нічийним результатом із «Зорею» на стадіоні «Оболонь», який вперше приймав матч такого високого рівня, наставник «орендарів» Олександр Заваров залишився задоволений: «Одне очко краще, ніж нічого».
У двобої з «Іллічівцем» першу перемогу в прем’єр–лізі здобули «Карпати». Для наставника маріупольців Олександра Іщенка гра була дуже принциповою, оскільки він ще недавно очолював галицьку команду. Однак, за його словами, перемагає той, хто забиває. А зробив це нападник львів’ян Максим Фещук з 11–метрового, призначеного за гру захисника рукою.
Вилучення голкіпера «Кривбасу» за гру руками начебто за межами штрафного майданчика стало переломним у грі з «Чорноморцем». Отримавши чисельну більшість, одесити змогли оформити другу перемогу поспіль.
Чемпіонат України.
Прем’єр–ліга. 4–й тур
«Дніпро» — «Шахтар» — 0:0
11 000 глядачів
«Металург» (Д) — «Харків» — 3:0
Голи: Дімітров, 18; Фернандеш, 23; Кінгслі, 64
2 500 глядачів
«Карпати» — «Іллічівець» — 1:0
Гол: Фещук, 40 (пен.)
10 900 глядачів
«Ворскла» — «Динамо» — 2:2
Голи: Єсін, 34; Цуррі, 81 — Мілевський, 29; Бангура, 60
12 500 глядачів
«Чорноморець» — «Кривбас» — 2:0
Голи: Васкес, 54; Косирін, 84
Вилучення: Боровик, 48 («К»)
8 500 глядачів
«Арсенал» — «Зоря» — 1:1
Голи: Лисенко, 27 — Джихані, 77
1 500 глядачів
«Металіст» — «Львів» — 0:0
18 200 глядачів
«Металург» (З) — «Таврія» — 1:0
Гол: Сілюк, 81
5 500 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Металург» (Д) 4 4 0 0 7–1 12
2. «Металіст» 4 2 2 0 6–2 8
3. «Динамо» 4 2 1 1 8–5 7
4. «Ворскла» 4 2 1 1 6–4 7
5. «Чорноморець» 4 2 0 2 5–2 6
6. «Арсенал» 4 1 3 0 4–3 6
7. «Зоря» 4 1 3 0 3–2 6
8. «Шахтар» 4 1 2 1 4–3 5
9. «Металург» (З) 4 1 2 1 1–1 5
10. «Дніпро» 4 1 2 1 2–3 5
11. «Львів» 4 1 1 2 2–3 4
12. «Кривбас» 4 1 1 2 3–5 4
13. «Карпати» 4 1 1 2 2–5 4
14. «Іллічівець» 4 1 0 3 2–6 3
15. «Харків» 4 0 2 2 1–5 2
16. «Таврія» 4 0 1 3 1–7 1
Бомбардир: Мілевський («Динамо») — 4.
* * *
Перша ліга. 4–й тур. «Закарпаття» — «Оболонь» — 3:2 (Браїла, 22; Бабич, 33; Невуче, 68 — Свінцицький, 54; Куценко, 58), «Нафтовик» — «Десна» — 1:0 (Бідненко, 45), «Енергетик» — «Кримтеплиця» — 0:1 (Мельник, 30), «Геліос» — «Волинь» — 1:0 (Вітер, 2; вилучення: Ковалюк, 41 («В»)), «Фенікс» — «Сталь» (А) — 2:2 (Саванчук 44; Данченко 90 — Акименко, 7; Трухін, 32), «Прикарпаття» — «Ігросервіс» — 2:0 (Копча, 50; Худоб’як, 57; вилучення: Лазарчук, 56 («І»)), «Княжа» — «Динамо–2» — 2:2 (Мандзюк, 32, 65 — Аладашвілі, 65; Суарес, 84), «Комунальник» — «Дністер» — 2:4 (Візьонок, 22; Кудинов, 33 — Полтавець, 39; Негара, 39; Штурко, 41; Батальський, 66), «Севастополь» — «Олександрія» — грали вчора ввечері.
Лідери: «Кримтеплиця» — 12, «Севастополь», «Нафтовик», «Закарпаття» — 9, «Прикарпаття» — 7, «Олександрія», «Оболонь», «Волинь», «Ігросервіс», «Геліос», «Дністер» — 6...
У вітчизняному спорті не раз траплялося так, що боротьба за владу в спортивних федераціях виходила за межі регламенту. >>
До офіційного старту нового біатлонного сезону залишаються лічені дні — вже 30 листопада відбудуться перші гонки на етапі Кубка світу у фінському Контіолахті. >>
Уже не раз національна збірна України з футболу відкладала вирішення принципових у турнірному плані питань на останній момент. >>
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Повернувшись на корт після декретної відпустки, головна тенісна зірка України Еліна Світоліна поставила собі за мету не лише перемогти на турнірі серії Grand Slam, а й покращити результати жіночої збірної в Кубку Біллі Джин Кінг. >>
Із виступом у четвертому за ліком турнірі Ліги націй у збірної України відверто не склалося. >>