«Молодість»: жюрі кінофестивалю оголосило переможців
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Знання про великих українців не мають обмежуватись вивченою напам’ять та обговореною перед телевізором «десяткою найкращих» — за тією версією, яку подав канал «Інтер» і «Свобода» Савіка Шустера. Насправді видатних людей на наших теренах більше, ніж здатен вмістити телеефір. Тож подяка Київській державній адміністрації бодай за те, що одного з неординарних наших співвітчизників згадали, вирішивши увічнити його ім’я на меморіальній дошці. Як повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський, на вулиці Братській незабаром з’явиться пам’ятний знак на честь Артемія Веделя.
Артемій Ведель — український композитор, диригент, скрипаль, співак — народився в 1767 році, помер — у 1808–му. Його родина мешкала на Подолі — на розі нинішньої Братської та вулиці Андріївської. Сам Ведель вчився до 1787 року в Києво–Могилянській академії, там здобув гуманітарну й музичну освіту, диригував студентським хором та оркестром. Відтак — опікувався церковними хорами Києва, писав власні твори. У 1799 році став послушником Києво–Печерської лаври, але згодом залишив монастир, передумавши ставати ченцем. Ще через певний час був звинувачений у нелояльності до царя, проголошений божевільним і взятий під варту. Імператор Павло І розпорядився тримати Веделя в київській божевільні «без випуску» — це рішення свого попередника не скасував і наступний російський самодержець Олександр І.
Дев’ять років відбув Артемій Ведель у «домі скорботи». Лише перед смертю батькові вдалося забрати його додому. Похований Ведель був на нині неіснуючому Щекавицькому кладовищі. Нам не залишилась його могила, зате залишились його твори (які тривалий час були забороненими). Спадок композитора поширювався в рукописах, про нього знали й пам’ятали. Загалом йдеться про 80 музичних доробків, серед яких — 31 хоровий концерт, шість тріо, дві літургії, Всеношна та інші твори.
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Під час виконання бойового завдання на Торецькому напрямку загинув військовослужбовець, письменник, історик і теолог Юрій Канюк. >>
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>