Час до старту чемпіонату Європи з футболу 2012 року поступово спливає, а реконструкція його головної арени — столичного НСК «Олімпійський» — так і не почалася. Не вважати ж такою знімання крісел із трибун?
Ситуацію навколо стадіону наші посадовці різних рангів ускладнюють самі, зате потім є чим займатися, виправляючи власні ж помилки. Лише позавчора, схоже, остаточно розібралися з ТОВ «Юджин», яке будувало торговий центр «Троїцький» на площі перед стадіоном. Заступник голови Київської міськдержадміністрації Віталій Журавський повідомив, що Кабмін ратифікує договір про передачу бізнесменам замість землі перед «Олімпійським» ділянки на території Національного виставкового комплексу «Експоцентр України» — в оренду на 49 років. Причому будуватиме там «Юджин», крім усього іншого, й стадіон. Щоправда, незрозуміло, кому він належатиме.
Той же пан Журавський заявив, що Київська міська рада виділить із столичного бюджету на демонтаж «Троїцького» 27 мільйонів гривень. Залишки наземної частини «монстра» можна знести за 80—100 днів (підземний паркінг залишиться). Комунальні чиновники сподіваються, що уряд, аби прискорити процес, дозволить провести демонтаж без оголошення тендеру на виконавця робіт.
Тим часом так і не зрозуміло, хто ж реконструюватиме «Олімпійський». Представник ФФУ Іван Федоренко повідомив, що цим займатиметься німецька фірма GMP. А от керманич спортивного відомства Юрій Павленко на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив, що генерального проектувальника й генерального підрядника реконструкції арени він назве після завершення переговорів і підписання контракту — орієнтовно 23 липня.
Не залишає спроб втримати право на ремонтні роботи й переможець першого конкурсу — Archasia Design Group. Як відомо, міністерство відмовилося від послуг тайванської компанії, а та у свою чергу подала позов до суду.