Зовсім не часто стикаєшся з мавпуванням, чи то пак копіюванням, нашого досвіду сусідами. Втім очевидно, минулорічна акція «Сім чудес України», так сподобалася братам–росіянам, що цього року вони вирішили провести подібний конкурс на теренах РФ. Нещодавно на Червоній площі було оголошено російську сімку переможців. Отже, сім чудес Росії — це гора Ельбрус, Долина гейзерів на Камчатці, озеро Байкал, природний пам’ятник «Стовпи вивітрювання» в Комі, Петергоф у Санкт–Петербурзі, Мамаїв Курган і статуя «Родіни–матері» у Волгограді та собор Василя Блаженного у Москві.
Російський конкурс проводився у три етапи: з жовтня 2007 року по лютий 2008 року шляхом інтернет–голосування були відібрані 49 визначних пам’яток (по сім від кожного федерального округу Росії), до 1 травня визначилися 14 фіналістів, а нині цю кількість чудес поділили на два. У сімці невдах конкурсу, що не пройшли у фінал, опинилися фортеця «Вовнушки» в Інгушетії, Тобольський Кремль, природний заповідник «Стовби» у Красноярському краї, Кунгурська крижана печера, Новосибірський зоопарк, Кирило–бєлозерський монастир і Нижегородський Кремль.
Ініціатор Всеукраїнського проекту «Сім чудес України» Микола Томенко вважає позитивом те, що під час проведення акції «Сім чудес Росії» було використано український досвід. На його думку, українська акція не лише привернула широку увагу суспільства, а й стала резонансною у світі. За даними Державної служби туризму і курортів, після проведення акції «Сім чудес України» туристичний потік до цих визначних пам’яток нашої держави зріс на 15—30 відсотків, у тому числі за рахунок іноземних туристів. Нагадаємо, що йдеться про заповідники «Кам’янець» (Хмельницька обл.), «Хортиця» (Запорізька обл.), «Херсонес Таврійський» (Крим), Києво–Печерську Лавру та Софію Київську, дендропарк «Софіївка» в Умані та Хотинську фортецю (Чернівецька обл.).
Порівнюючи акції з обрання чудес в Україні та Росії, Микола Томенко зазначає, що український механізм їх визначення є більш досконалим. «У минулому році Україна обрала сім історико–архітектурних чудес, а в цьому році обере сім природних чудес. Наступними чудесами будуть духовні пам’ятки, — каже народний депутат. — Ми намагаємося показати усю унікальність України, тоді як росіяни вирішили об’єднати у сімку свої найвизначніші історичні, природні та духовні пам’ятки».