Великi повноваження — професiоналу i патрiоту

12.02.2004
Великi повноваження — професiоналу i патрiоту

Народний депутат України Борис Загрева на відкритті пам'ятника воякам УПА у селі Новий Загорів Локачинського району Волинської області.

      Від початку створення Волинської обласної організації «За Україну! За Ющенка!» до об'єднання вступили люди, яких у першу чергу об'єднує ідея та бажання внести свою частку у перетворення України на дійсно демократичну державу. За результатами парламентських виборів 2002 року блок Віктора Ющенка «Наша Україна» посів на Волині перше місце — за нього проголосувало майже 60 відсотків виборців. Прихильність волинян до цього блоку, напевно, й стала основним чинником активного вступу до громадського об'єднання. Думками щодо першого етапу його дiяльностi і своїми планами на нинішній рік поділилися члени об'єднання «За Україну! За Ющенка!», відомі не лише на Волині, а й поза її межами.

 

      Народний депутат України, голова Волинської обласної організації УНП Борис ЗАГРЕВА:

      — I в попередні роки вся робота обласної органiзацiї Української народної партiї була спрямована і нині спрямовується на популяризацію не тільки самої партії, а й блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», на залучення нових членів до активної політичної та громадської діяльності. Важливою складовою нашої діяльності є увіковічнення історичних пам'яток і національних героїв, відновлення історичної правди, яка навмисно приховувалася роками. Адже основною рисою усвідомлення людиною приналежності до свого народу, його культури є знання його історії.

      На жаль, у нашій країні демократичні свободи здебільшого писані лише на папері, а в реальному житті, як правило, ми бачимо зовсім протилежну картину. Кожна наступна виборча кампанія супроводжується все більшим використанням адмінресурсу та фальсифікацій, не кажучи вже про засоби масової інформації, які стали рупором провладних структур. Тому залишається один вихід — іти в народ — з думкою, словом, ділом.

      Одним з таких центрів, який зможе об'єднати людей навколо ідеї становлення громадянського суспільства та розбудови демократичної правової держави, повинна стати громадська організація «За Україну! За Ющенка!».

      Любомльський міський голова Василь ВЕРЕМЧУК:

      — Міська влада завершила мину-лий рік успішно — виконано бюджет, виплачено заробітну плату працівникам бюджетної сфери, на належному утриманні — два садочки, дві загальноосвітні школи, вдалося прокласти тверде покриття на двох вулицях, відновити вуличне освітлення, побудувати котельню, вирішивши проблему, яка дошкуляла багато років — забезпечення теплом дитячого садочку.

      Прийнятий на цей рік бюджет міста дає можливість збільшити видатки на дошкільні установи, на капітальний ремонт вулиць, завершення робіт з освітлення міста. Збільшуємо видатки на соціальний захист населення та надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення міста.

      А попереду важкий рік — рік виборів, брудних виборів, бо діючий режим робить усе, щоб відібрати у народу право обирати Президента. Ми бачимо, що діється в парламенті — приймаються антиконституційні закони та норми. Але спілкування з простими людьми свідчить, що народ не задоволений політикою державного керівництва і готовий відстоювати свої права.

      Депутат Волинської обласної ради, наказний крайовий отаман Українського козацтва Микола ПАСАМАН:

      — Ми пам'ятаємо і знаємо пісню «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!». Зараз говоримо про громадське об'єднання «За Україну! За Ющенка!», бо сьогодні «за честь, за славу» включає в собі наразі одне ім'я — ім'я Віктора Ющенка, на якого покладаються надії і сподівання українського народу. Обравши його Президентом, ми здобудемо і славу України як європейської держави, відстоїмо свою честь як українського народу, честь заслужену, здобуту віками боротьби за волю, за незалежність. Тому, звичайно, без вагань я вступив у громадську організацію «За Україну! За Ющенка!».

      Минулого року обласна рада зробила величезний крок у відстоюванні честі українського народу. Це було нібито непомітно в загальноукраїнському масштабі для тих, хто слідкував за офіційними засобами масової інформації в період підготовки до зустрічі президентів України та Польщі у Павлівці Іваничівського району. Але в цей період Волинська обласна рада прийняла звернення, яке, напевне, потім буде в історичному аспекті розцінено як таке, що не дало можливості в односторонньому порядку Президенту України вибачитися перед Польщею на офіційному рівні. Обласна рада домоглася, аби не було ганьби українському народу на українській землі.

      Інший момент, що сьогодні на слуху у всіх, — конституційна реформа. Коли два народні депутати України та два депутати обласної ради в залі, куди примусово звезли тисячу делегатів на обласний форум «За конституційну реформу», зуміли переконати людей у тому, що не можна український народ позбавляти прямих виборів Президента України, коли більшість цього залу підтримала опозиційних депутатів — це теж була перемога.

      Нам частiше треба згадувати, що ми є роду козацького. Бо грузини згадали, що у них була славна історія народу, і цариця Тамара була. Вони обрали грузинського народного президента. Ми ж нація давніша. І бойовою, і державницькою традицією, можливо, потужніша, бо за територією ми найбільша європейська держава. Ми маємо згадати, що в нашому роду були славні гетьмани, які прагнули здобути Україні волю і воювали за народ. Ми маємо здобути Українську державу тепер. Тому я — в цій громадській організації «За Україну! За Ющенка!», розуміючи, що з ім'ям Ющенка пов'язані всі надії та сподівання народу України.

      Керівник Волинської обласної організації творчої молоді «Лесин кадуб», відомий письменник Йосип СТРУЦЮК:

      — Останнім часом я повертаюся до історичної пам'яті, до того часу, коли я вчився в інституті. Ми вчили не все, хоча досконало вивчали історію Російської імперії, а вивчення української історії свідомо обминали. Закінчивши історико-філологічний факультет, зрозумів, що майже не обізнаний з історією України. Про все дізнався з книг, які були заборонені, з підпільної літератури, творів Грушевського, Костомарова. Виявляється, що цікавий край наш. Ще у часи Діра і Аскольда у нас була держава на Волині з досить могутнім центром, правив нею князь чи, скажімо, вожак. І сама та держава примушувала здригатися сусідів, якщо вони думали на нас нападати.

      Ми маємо і трагічну, і славну історію. Останню у нас забирають або привласнюють, або перекручують.

      У минулому році було видано мою книгу «Роман і Романовичі» — це дві драматичні поеми, одна з яких під назвою «Мстислав Романович — великий князь Волинський і Галицький» — була поставлена у Волинському облмуздрамтеатрі ім. Тараса Шевченка. Я побачив, що людей цікавлять такі твори. Я задумав собі написати триптих — князівська доба, гетьманська і повстанська. Так побачила світ робота під назвою «Свідчимо перед Богом». У цій книзі поміщено драматичну поему про Хмельницького, друга частина — про Виговського і третя присвячена Мазепі. Написав п'єсу «Декалог самопосвяти» про Українську повстанську армію, зокрема про Гурбинську битву — одну з найбільших битв УПА.

      Також пишу для дітей, бо вважаю, що формувати нашу національну свідомість треба з дитинства. Зараз навіть на тринадцятому році незалежності ми того не робимо. Книжка під назвою «Помста козацька» вміщує декілька оповідань, де описується участь дітей у боротьбі проти іноземних поневолювачів.

      Кандидат політичних наук, доцент Волинського державного університету імені Лесі Українки Валентин МАЛИНОВСЬКИЙ:

      — 2004 рік буде вирішальним у долі України. Президент у нашій державі наділений надзвичайно великими повноваженнями. Фактично жоден президент європейської країни не має таких повноважень за Конституцією, а тому від того, хто буде главою Української держави, залежить майбутнє країни на найближчі 10—15 років.

      Звісно, на посаді Президента ми бачимо Віктора Ющенка. Щоб розширити соціальну базу його підтримки, постала необхідність створити громадську організацію.

       До політичних партій деякi люди не вступають з різних причин. Тому потрібно шукати шляхи, аби їх залучити до активної роботи на виборах не лише як учасників, а щоб вони брали активну участь у виборчій кампанії.

      Адже діюча влада, розуміючи, яке буде волевиявлення населення, намагатиметься сфальсифікувати результати цих виборів. Щоб не допустити такого, потрібно залучати людей до агітаційної роботи, роботи виборчих, дільничних комісій через громадські об'єднання. Саме тому створено громадське об'єднання «За Україну! За Ющенка!», назва якого дуже проста і всім зрозуміла. Отож люди активно вступають до нас, створюються осередки в усіх районах області.

      Як викладач університету хочу звернути увагу на серйозну проблему: сьогодні значна частина молоді не має можливості отримати освіту, бо навчання дорого коштує. Через це талановиті діти, які не мають можливості заплатити за навчання, відкинуті від вищої школи. Ситуація є загрозливою. Держава, на мою думку, повинна цю ситуацію кардинально змінити. Це можна зробити кількома шляхами, як робиться у багатьох країнах. Наприклад, у Франції на навчання зараховуються всі бажаючі, але після першого курсу відбувається рейтинговий відбір і залишаються лише ті, хто може успішно вчитися.

      Скульптор, художник Ірина ДАЦЮК:

      — Особисто для мене як скульптора минулий рiк був характерний появою на світ нових скульптурних творів, нових образів. За 2003-й були створені і відкриті меморіальні дошки Модесту Левицькому — відомому просвітителю, викладачу Луцької української гімназії, соратнику Липинського; видатній акторці театру і кіно, народній артистці Наталії Ужвій на її батьківщині у місті Любомлі; Данилу Галицькому на честь 750-ліття коронування його першим королем України-Руси у Луцьку; відомому українському поетові Олександру Богачуку — дошка присвячена 70-літтю від дня народження.

      До 60-ліття бою вояків УПА під командуванням Берези з німецькими окупантами у селі Новий Загорів на Волині було відкрито пам'ятник на могилі загиблих героїв цього бою. Багато проектів вдалося втілити у життя завдяки підтримці Волинської обласної організації Української народної партії та її голови, народного депутата України Бориса Загреви.

      Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині, фермер Богдан ПРУС:

      — Практично офіційно наша влада визнала той факт, що більш як вісімдесят відсотків сільськогосподарської продукції виробляють малі приватні власники. Але негатив полягає в тому, що влада їх ігнорує. Ще варто відзначити, що, на жаль, ніхто не цікавиться діяльністю громадських організацій, які дійсно представляють інтереси певних верств населення.

      Нашій Асоціації в цьому році виповниться десять років, і основною її метою є захист інтересів фермерів та приватних землевласників. Ми чітко і послідовно торік захищали позицію фермерів, були певні досягнення, і п'ять наших фермерів були нагороджені подяками Комітету Верховної Ради України за особистий внесок у розвиток сільського господарства. І ще п'ятеро за рекомендацією Асоціації фермерів відвідали Сполучені Штати Америки — близько двадцяти п'яти днів перебували в штаті Айова, в якому найбільшу вагу має виробництво сільськогосподарської продукції. Раніше теж був досвід подібних поїздок, але їздили не фермери, а керівники колишніх колгоспів, і на ділі коли вони поверталися, то нічого не робили. Остання поїздка дала можливість учасникам програми побачити систему та роль фермерів у громадському житті.

      Ми маємо надію, що в цьому році проблеми малого та середнього бізнесу стануть пріоритетними в економіці країни.

      Наша громадська організація підтримувала на минулих виборах і зараз підтримує блок Віктора Ющенка «Наша Україна». Цю ухвалу ще півтора року тому прийнято на обласній конференції.

      Голова Волинської обласної організації ВМГО «Молодий рух» Олена ХАЛІМОН:

      — Як лідер молодіжної громадської організації і як людина, яка спілкується з молоддю щодня, можу стверджувати, що молодь у 2004 році найбільше очікує президентських виборів. I я вважаю необгрунтованими закиди, що наша молодь політично несвідома. Вона доводить проти-лежне i сьогоднi, вiдстоюючи демократичнi цiнностi i демократичний вибiр народу.

Підготувала Юлія ТИМОЩУК.

Інформаційна довідка:

      Перші члени Волинського обласного громадського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» були зареєстровані 15 листопада 2003 року.

      Кожного місяця обласна організація збільшується приблизно на 350 членів.

      Найбільшими за чисельнiстю є Луцька міська, Старовижівська та Локачинська районні організації.

      Значна кількість членів об'єднання є позапартійними, серед них переважна більшість — студентство, лікарі, вчителі, діячі культури, підприємці.

  • Почесний громадянин Рукомиша

    Надовго запам’ятається жителям села Рукомиш Бучацького району, що на Тернопільщині, храмове свято, яке відбулося минулої неділі. Насамперед тому, що участь у духовних урочинах стародавньої Свято–Онуфріївської церкви брав третій Президент, лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко. >>

  • Влада мститься малому та середньому бiзнесу

    У рамках програми «Владу — під контроль!» голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко та голова центрального виконкому Сергій Бондарчук наприкінці минулого тижня побували на Волині. У Луцьку вони зустрічалися із підприємцями Завокзального ринку, де кілька років люди відстоювали своє право на працю в судах, бо їх хотіли позбавити права на оренду торгових місць. Лідери «НУ» мали також зустріч із громадськістю міста Горохів. На Горохівщині почалися заходи з відзначення 360–річчя Берестецької битви. У неділю Наливайченко та Бондарчук долучилися до офіційних урочистостей у селі Пляшева Рівненської області в Національному історико–меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви». >>

  • «Прапор перемоги — жовто–блакитний»

    Радянський тоталітаризм намагався знищити українство — перервати в Україні історичний зв’язок між поколіннями, викорінити національну пам’ять, особливості нашої ментальності, культури і мови. А в чомусь ці деструктивні процеси тривають і зараз. Про це заявив голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко, виступаючи у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз». У цьому урочищі неподалік від Івано–Франківська 60 років тому проводились масові розстріли в’язнів із тюрми НКВС, загинуло понад 500 осіб. >>

  • «По совісті служити Україні»

    Суботнього ранку в селi Пустовiйтiвка біля Свято–Троїцької церкви вправляються сонце, висвічуючи в хрестах, та козаки Роменського козацького товариства, готуючись вітати шановних гостей. Організатори свята «Калнишева рада» дещо нервуються: чи зійдуться люди? Та хвилина за хвилиною, і вже з якоїсь машини роздаровують стрічки, прапорці з символікою «Нашої України», під’їздить один, другий автобуси, вишиковуються легкові автівки. Незабаром на майдані людно й гамірно. >>

  • Замок для Наливайченка

    Минулої неділі на Тернопільщині зі святково–робочим візитом перебував голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко. Святковим — бо, по–перше, приїхав якраз на Трійцю, а по–друге, взяв участь в оригінальних урочинах у старовинному замку. Захід був присвячений 10–літтю Державного історико–архітектурного заповідника міста Бережани — його проведенню сам Наливайченко і посприяв. >>

  • ВІДГУКНИСЬ, ЧИТАЧУ!

    Шановна читацька громадо! На нашому редакцiйному календарi невдовзi кругла дата — 20–рiччя. Сподiваємося, що серед вас, друзi «України молодої», є ветерани–передплатники, хто знайомий iз нашою газетою вiд перших її випускiв; є читачi з меншим стажем; а хтось, може, придбав щойно цей номер... >>