Позавчора Національні збори (нижня палата парламенту) Франції прийняли переважною більшістю голосів (з 577 депутатів 494 — «за» і 36 — «проти») суперечливий закон про заборону учням носити в громадських школах будь-які релігійні символи. Закон ще має бути схвалений Сенатом (верхньою палатою парламенту), але це лише формальність, тому з повною впевненістю можна стверджувати, що після літніх канікул, починаючи з нового шкільного року, мусульманські дівчата не матимуть права з'являтися у школу, запнуті традиційними чорними хустками, християни — з хрестиком на шиї, а євреї — із зіркою Давида.
Конфлікт розпочався ще 1989 року, коли дирекція однієї школи у передмісті Парижа виключила двох мусульманок за відмову зняти хустки. Окрім того, окремі мусульманки, керуючись релігійними забобонами, відмовлялися відвідувати уроки фізичного виховання, а також біології — ті, де йшлося про розмноження. Загалом по Франції таких учениць-«відмовниць» кілька тисяч. Учителі звернулися до президента Жака Ширака з проханням врегулювати справу поширення у школах мусульманського фундаменталізму, і він запропонував створити спеціальну комісію.
Результати опитування громадської думки, які наводить «Франс Пресс», свідчать, що закон підтримують 70 відсотків французів, зокрема 40 відсотків мусульман. Прихильники нового закону посилаються на дуже сильно виражену у Франції традицію відділення держави від церкви. Проти виступають мусульманські організації, а також організації захисту прав людини, переконані, що ворожнеча між мусульманами та християнами в країні лише поглибиться. Проти закону, передусім проти заборони на християнські символи, виступає більшість церковної ієрархії Франції. Проти нього висловився і віце-президент Світового конгресу євреїв Гревіль Джаннер. Окремі арабські країни погрожують погіршенням відносин із Францією.
У Франції мешкає найбільша в Європі мусульманська меншина — до семи мільйонів осіб. Єврейська громада також є доволі чисельною — від 600 до 700 тисяч.