Учора під головуванням міністра закордонних справ Костянтина Грищенка та президента Українського Союзу промисловців та підприємців (УСПП) Анатолія Кінаха пройшло засідання, присвячене участі українських підприємств у відбудові післявоєнних Іраку та Афганістану. На ньому були присутні зацікавлені компанії, як-то «Укртранснафта», «Нафтогазбуд», «АвтоКрАЗ», «Мотор Січ», Новокраматорський машинобудівний завод, корпорації «УкрАзіабуд» та «Укрбуд». Якихось конкретних результатів у плані оголошення контрактів ця зустріч не дала, хоча розставила деякі акценти. По закінченні наради Грищенко і Кінах підписали Меморандум про співробітництво щодо участі українських компаній на близькосхідних ринках.
«МЗС не може бути єдиним провідником інтересів української держави та українського бізнесу в цих регіонах, тому ми із задоволенням приймаємо ініцiативу УСПП», — прокоментував тандем Костянтин Грищенко. Щодо галузей, де будуть задіяні українські підприємства, то це нафтогазовий комплекс, машинобудування, транспортна інфраструктура, гірничо-металургійний комплекс і особливо пріоритетні нафтодобувна і нафтопереробна галузі. Сьогодні 112 українських підприємств працюють у складі робочої групи для довгострокових відносин з Іраком. Наразі участь в іракських тендерах залежить від волі коаліційних сил, зокрема від США, що виділили цього року 18,6 мільярда доларів для відновлення Іраку.
А 17—22 березня в йорданському Аммані пройде Міжнародний економічний форум, де будуть, зокрема, представлені українські підприємства. Там отримаємо й перші відповіді на запитання, де і коли запрацюють українці в Іраку. Але конкретні терміни визначатимуться під час прямих двосторонніх домовленостей з американськими компаніями на умовах субпідряду, підкреслив Анатолій Кінах.
Принагідно Костянтин Грищенко повідомив, що вже в цьому місяці у Багдаді поновиться українське представництво, а одночасно з ним — і торгово-економічна місія. Про особу майбутнього посла пан Грищенко не поширювався, посилаючись на те, що наразі немає кому давати агреман і вручати вірчі грамоти. Хоча людина, яка очолюватиме дипгрупу, може офіційно стати послом, коли в червні-липні Тимчасова адміністрація делегує владні повноваження уряду Іраку.