Учора парламентський день, який укотре мав бути напруженим через заплановане питання зміни керівництва Фонду держмайна, почався сумною новиною. Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк повідомив про смерть найстаршого в нинішньому скликанні парламентарія, комуніста Івана Герасимова. Як розповіли соратники покійного по комуністичній боротьбі, товариш Герасимов помер у ніч із середи на четвер.
Нагадаємо, саме голова Ради ветеранів у 2006 і 2007 роках зачитував з трибуни присягу народного депутата, яку давав увесь новообраний склад ВР. Для Компартії цей момент був принциповим, адже раніше її «політично правильний» аксакал мусив поступатися місцем націоналістці й «бандерівці» Славі Стецько, котра була на рік старша за радянського ветерана. Після смерті пані Слави у 2003 році ця місія перейшла до народженого 8 серпня 1921 року генерала, учасника Великої Вітчизняної війни, палкого комуніста й «офіційного» Героя України. Оскільки старших за Герасимова у списках політичних сил, що проходили виборчий бар’єр до парламенту, не виявилося. У списку КПУ на виборах–2007 Іван Олександрович ішов під четвертим номером, у парламенті очолював підкомітет Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Був непримиренним супротивником визнання вояків УПА.
Співчуття з приводу смерті Герасимова висловив Президент Віктор Ющенко.
А ТИМ ЧАСОМ...
Голова Верховної Ради закликав депутатів підготувати заяву та звернення до керівництва України щодо українсько–російських відносин. Коментуючи звернення Держдуми до керівництва Росії розірвати договір з Україною в разі її кроків у бік НАТО, Арсеній Яценюк зазначив: «Український парламент уже який місяць демонструє неймовірну толерантність і зважену позицію. Наша мудрість зіграє тільки на значний позитив в українсько–російських стосунках».
За словами спікера, за останні сім місяців ВР не ухвалила жодної жорсткої заяви з цього приводу, оскільки вважає, що «такі стосунки повинні базуватися винятково на умовах договору і бути прагматичними й максимально деполітизованими». «З огляду на це було б доцільно і сьогодні не приймати жодних заяв, тому що цим ми проявимо дипломатичність і зваженість. Але ми не можемо залишатися осторонь тих процесів, які відбуваються у двосторонніх стосунках», — наголосив Яценюк, зауваживши, що «рішення має бути зважене». Також спікер запропонував Комітету закордонних справ ВР провести спільне засідання з представниками Державної думи Росії.