Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Суперника «ламає» Василь Ломаченко. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
Лише кубинцям поступилися за кількістю перших місць українські боксери на представницькому міжнародному турнірі на призи братів Кличків. Переможцями у своїх вагових категоріях стали п’ятеро бійців з Острова Свободи, четверо наших співвітчизників і по одному представникові Росії та Італії.
Змагання відомих майстрів шкіряної рукавички викликали підвищений інтерес у київських любителів боксу — у Палаці спорту їх зібралося чимало. На турнірі були присутні й імениті ветерани: Олександр Ягубкін, Олександр Лукстін, Владислав Засипко, Леонід Шапошников, перший український боксер–олімпієць із далекого 1956 року — Річард Карпов, перший тренер братів Кличків — Володимир Золотарьов. Із привітальним словом до учасників змагань звернувся чемпіон світу серед професіоналів–важковаговиків за кількома версіями Володимир Кличко.
До вирішальних двобоїв в 11 вагових категоріях через нелегке «сито» відбору пробилися дев’ять боксерів української збірної, які готуються до Олімпіади. Вечірній боксерський марафон розпочався з поєдинку в найлегшій категорії — до 48 кг. Капітан української збірної — Георгій Чигаєв здобув переконливу перемогу за очками над кубинцем Яном Піром Ернандесом та отримав кубок переможця з рук Кличка–молодшого.
Надалі свою майстерність демонстрували представники кубинської школи боксу. Спочатку в категорії до 51 кг титулований Андріс Лафіт не залишив шансів юному українцеві Артему Далакяну, а у вазі до 54 кг Як Кіп Леон здолав італійця Вітторіо Парінелло. Не знайшлося дієвих аргументів для перемоги у боксера з Миколаєва Олександра Ключка (вага до 61 кг), який у напруженому двобої поступився ще одному представникові Куби Горденісу Угасу. А Денис Лазарєв із Хмельницького (до 64 кг) не зміг на рівних протистояти кубинцеві Ренаулю Іглесіасу. П’яту золоту нагороду для кубинської збірної здобув Карлос Бантеур, який у ваговій категорії до 69 кг у видовищному поєдинку виявився сильнішим за росіянина Сергія Ситника.
У вазі до 57 кг олімпійська надія України, срібний призер чемпіонату світу–2007 у Чикаго Василь Ломаченко виявився на голову сильнішим за свого опонента з Росії Сергія Ігнатьєва. За відчутної переваги українця у перших двох раундах секунданти росіянина вирішили припинити побиття свого підопічного й відмовилися від продовження бою. Організатори визнали Ломаченка найкращим бійцем турніру і нагородили грошовою премією.
У вазі до 75 кг бронзовий призер ЧС–2007 українець Сергій Дерев’янченко в запеклому двобої двічі відправляв у нокдаун Хамаса Набаха з Катару й закономірно став переможцем дуелі.
У фінальному двобої в категорії до 81 кг удари представника російської збірної Едуарда Якушева виявилися сильнішими і влучнішими, аніж українця Дмитра Смагули, що й забезпечило єдину золоту медаль для Росії.
Важкий і водночас захоплюючий поєдинок провів кримчанин Олександр Усик (вага до 91 кг) проти кубинця Осмайї Акости. Витримавши біль від недозволених ударів суперника в пах та ліктем у вухо, українець став четвертим володарем золотої медалі в українській збірній. Після бою Олександр відзначив силу кубинської збірної, але сказав, що і в нашому колективі є боксери, здатні перемагати суперників (Сашко мав на увазі себе та Чигаєва).
Анонсованого реваншу В’ячеслава Глазкова за поразку італійцеві Роберто Камарелло на «мондіалі» в категорії понад 91 кг глядачі не побачили. Так, як і у фіналі світової першості–2007, Глазков поступився італійцеві, значно здавши фізично у другій половині двобою.
Окрім спортивного дійства, організатори турніру підготували для вболівальників концертну програму за участю українських співаків. Свої музичні здібності продемонстрували й наші боксери: Георгій Чигаєв та Олександр Усик, окрилені перемогою над кубинцями, випробували себе в іншому амплуа, виконавши авторську пісню у стилі хіп–хоп.
Два роки дискваліфікації — такий вердикт маріупольському боксеру Ісмаїлу Сіллаху винесла Міжнародна антидопінгова агенція. Минулого тижня допінг–проба в одного з наших головних претендентів на медалі Олімпіади також дала позитивний результат. В організмі темношкірого боксера виявили залишки карфедону. Цей препарат дозволено вживати під час тренувань, але заборонено — протягом змагань. Відтак Сіллаха позбавили іменної путівки на Олімпіаду, й Україна в боксерському турнірі Ігор–2008 буде представлена тільки сімома спортсменами.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>