Птиця-«трійка» їде далі

Птиця-«трійка» їде далі

Пропрезидентські сили дарма так радіють з того, що «опозиційна трійка розпалася», — мовляв, Соцпартія довела, з ким їй насправді по дорозі, й залишила «Нашу Украну» та БЮТі (котрі здатні лише «рватися до влади») в гордій самотності. Звісно, для «більшовицьких» речників голосування 3 лютого, в якому брала участь і СПУ, стало благодатним джерелом для черпання бруду, який можна зайвий раз вилити на опозицію. Та й самі «нашоукраїнці» з БЮТівцями зопалу наговорили соціалістам чимало не дуже приємних слів, давши привід своїм ворогам зловтішатися з опозиційної сварки.

Ціна стабільності на терезах політики

Ціна стабільності на терезах політики

Учора голова Нацбанку Сергій Тигіпко повідомив про зростання цінової конкурентоспроможності української економіки. Він пояснює це зокрема вдалою політикою НБУ стосовно обмінного курсу. «Ми будемо й надалі максимально притримуватися доларової «прив'язки», — наголосив пан Тигіпко. — Для експортерів нинішній обмінний курс є реально ефективним, для експортерів він просто ідеальний, враховуючи ціни на метал і продукцію хімічної промисловості. Така політика суттєво впливає на збільшення надходжень валюти в Україну. Міжнародні резерви НБУ протягом минулого року зросли більш ніж у півтора раза і сьогодні становлять 7 мільярдів 177 мільйонів доларів. При збереженні високих темпів зростання економіки голова НБУ прогнозує, що міжнародні валютні резерви наприкінці цього року сягнуть позначки у 9—9,5 мільярда доларів.

Пані з воза — пані на віз

Пані з воза — пані на віз

Після того як Ольга Колінько зайняла посаду заступника Генпрокурора, політики й аналітики почали гадати, хто ж очолить звільнене нею крісло голови Координаційного комітету з боротьби з корупцією й організованою злочинністю при Президентові. Адже, як показали події, що передували приходу пані Колінько та Геннадія Васильєва з його донецькою раттю на Різницьку, посада голови антикорупційного комітету інколи буває важливішою за Генпрокурорську. Святослава Піскуна, попередника нинішнього глави ГП, президент відправив у відставку саме після того, як його вщент розкритикувала екс-голова вищеназваного комітету на колегії цієї установи.

За політичні забави Тараса Чорновола

За політичні забави Тараса Чорновола

Одна з найгарячіших політичних тем, які нині в Галичині передаються з вуст в уста, — несподіваний для багатьох крок Тараса Чорновола вбік від «Нашої України». Член партії «Реформи і порядок» у п'ятничній програмі «Темник» каналу «Ера» висловив незгоду з діями «нашоукраїнців» у парламенті, які штовхають Віктора Ющенка до поразки на виборах, і висловив твердий намір вийти зі складу фракції, хоча й запевнив, що в жодному випадку не перейде до «більшості», хіба що до БЮТі. А під парламентські вибори-2006 Тарас не проти створити власну політичну силу.

На боротьбу з опозиційним кандидатом

На боротьбу з опозиційним кандидатом

Постiйний представник Президента у Верховній Раді Олександр Задорожнiй внiс до парламенту проект закону, який передбачає скорочення термiнiв виборчої кампанiї до 90 днiв, тобто удвічі порівняно з діючим законодавством. Висунення кандидатів у Президенти, згідно із запропонованими законопроектом Задорожнього змiнами до закону «Про вибори Президента України», має розпочатися за 85 днiв до дати виборiв (зараз — за 170 днiв).

Ану ж бо покажи той «чемоданчик»...

Ану ж бо покажи той «чемоданчик»...

У відповідь на публікацію в арабській газеті «Аль-Хаят», в якій стверджувалося, що українські вчені буцімто передали в 1998 році афганським талібам валізки з ядерними боєзарядами, МЗС України зауважило, що «деякі видання... нехтують здоровим глуздом і серйозним ставленням до відбору інформації для своїх публікацій». У коментарі прес-служби зовнішньополітичного відомства ще раз підкреслено: «ядерна зброя ніколи не переходила під контроль України». МЗС нагадало, що ядерне роззброєння України завершилося 1 червня 1996 року, коли всі боєприпаси було вивезено в Росію. «По завершенні вивезення ядерних боєприпасів із території України спільною комісією міністерств оборони України та Росії було здійснено пономерний облік вивезених ядерних боєприпасів та перевірено всі сховища, де боєприпаси зберігалися», — говориться у міністерському коментарі.

Всі статті рубрики