Потужний вибух, що стався у понеділок у Дарницькому суді, досі залишає багато нез'ясованих деталей. Без відповіді лишається і головне питання: що ж таки вибухнуло у приміщенні? Достеменно лише відомо, що внаслідок пригоди постраждало 11 осіб (6 працівників суду і 5 відвідувачів) — усі вони перебувають у лікарні швидкої допомоги з різними травмами, двоє з них — у важкому стані. Як розповіли «УМ», у цій лікарні після першого повідомлення про вибух медиків готували до найгіршого — не було точної інформації про кількість жертв. Усіх лікарів, навіть тих, що тільки-но «відбули» свою зміну, зібрали в приймальному відділенні з візками-каталками — очікували прибуття більшої кількості постраждалих. Найбільше цього дня роботи було у нейрохірургів, адже основні травми — пошкодження голови, обличчя, переломи, струси мозку, осколочні поранення. Лікарі говорять, що легких травм не було. Трьом постраждалим довелося зашивати рани на чолі та тiмені, а 18-річна дівчина, секретарка суду, отримала перелом кісток тазу. Наразі троє постраждалих перебувають у відділенні політравми, оскільки мають забиття грудної клітки, живота, м'яких тканин. Решта — у нейрохірургічному відділенні. Як пояснив «УМ» головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Юрій Гайдаєв, для усіх постраждалих прогноз оптимістичний — жити будуть.
Тим часом прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом замаху на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (стаття 15, 115, частина 2, пункт 5 Кримінального кодексу України), повідомила «УМ» прес-служба міської прокуратури. На місці пригоди й зараз працюють вибухотехніки і правоохоронці. Розглядається дві основні офіційні версії: вибух невідомого пристрою (зловмисний підрив) і побутовий вибух будівельних матеріалів, попередньо — газового балона. Як пояснили «УМ» у Центрі громадських зв'язків УВС Києва, у приміщенні суду велися ремонтні роботи — у будівлі встановлювали броньовані двері. А ця «процедура», як відомо, передбачає зварювальні роботи. Тому, кажуть правоохоронці, вибухнути міг і балон. Фахівці газової служби, досліджуючи наслідки вибуху, наводять аргументи, що підтверджують побутову причину вибуху. Мовляв, хвиля від тротилового вибуху набагато сильніша, й у неї «інша специфіка». Приміром, у таких випадках виникає пожежа — а в Дарницькому суді пожежі не було. До того ж, за свідченнями міліціонера, що чергував у приміщенні в ту годину, він відчув запах карбіду безпосередньо перед пригодою.
Однак заступник голови Дарницького райсуду Любов Леонтюк учора спростувала ці закиди. «Усі броньовані двері у приміщенні суду були встановлені ще минулого року, — заявила вона кореспонденту «УМ», — протягом кількох місяців нам замінювали дерев'яні двері — жодних зварювальних робіт не проводилося, будівельних матеріалів, вибухонебезпечних речовин у будівлі не залишалося».
Насторожує те, що правоохоронці якось дивно коментують інцидент. «Вибух у Дарницькому суді таки міг спричинити саморобний вибуховий пристрій потужністю до 1,5 кілограма у тротиловому еквіваленті», — кажуть одні фахівці, враховуючи свідчення працівників суду про відсутність зварювальних робіт у приміщенні. «Причина вибуху, найімовірніше, побутова», — кажуть інші, напевно ж, знаючи про те, як категорично очевидці пригоди спростовують наявність якогось балона у будівлі. Відчувається напруженість у голосі суддів: «Уже вкотре з усією відповідальністю заявляємо: ремонту в нас не було!». І хоча не говорять про це одностайно, працівники суду, очевидно, більше схиляються до останньої, «зловмисної», версії. За словами Любові Леонтюк, після вибуху керівництво суду розглядатиме питання про безпеку своїх колег. «Відтепер до нашого приміщення так просто не можна буде зайти», — обіцяє вона. До того ж Любов Кирилівна не виключає невипадкове перебування автомобіля («Мерседес» чорного кольору) на місці парковки навпроти суду. Любов Леонтюк каже, що вона бачила, як авто одразу після вибуху поїхало.
Поки столичні правоохоронці вирішують, яку інформацію щодо вибуху в Дарницькому суді можна виносити «на-гора», а яку ні, столичний голова Олександр Омельченко заявляє: «Практично висновок готовий — це був спланований організований вибух». Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Олександр Омельченко підписав розпорядження про капітальну реконструкцію приміщення Дарницького суду і висловив упевненість, що на державному і столичному рівні будуть зроблені висновки, оскільки для Києва такі інциденти не типові.
За словами пані Любові, жодна кримінальна і цивільна справа внаслідок вибуху не постраждала (архів взагалі знаходиться в іншому крилі приміщення, на третьому поверсі). Усі «скарби» працівників Феміди наразі перебувають під сигналізацією, а суд працює у звичайному режимі — у будівлі вже встановлено шибки і відновлено роботу. Щоправда, відвідувачів поки що не впускають.