13.05.2008

Художня гімнастика

На етапі Кубка світу в Корбей–Ессоні (Франція) українка Ганна Безсонова стала другою в багатоборстві, а також виграла вправу зі стрічкою й отримала «срібло» за програми зі скакалкою й булавами. Ще одна киянка, Наталія Годунко, за відсутності двох сильних представниць Росії, Капранової й Сесіної, чотири рази сходила на п’єдестал пошани: одного разу на другу сходинку й тричі на третю. Абсолютну першість виграла росіянка Євгенія Канаєва, яка взяла також і три «золота» в окремих видах.

Теніс

На престижному турнірі серії WTA в Берліні (призовий фонд 1,34 млн. доларів) українка Олена Бондаренко (15–й номер посіву) в другому колі переграла іспанку Медіну–Гаррігес (7:5, 0:6, 6:3), а в третьому — росіянку Світлану Кузнєцову (3) — 1:6, 6:2, 6:2. У чвертьфіналі наша провідна тенісистка дещо несподівано поступилася білорусці Вікторії Азаренко — 6:7, 2:6. Переможницею змагань стала представниця Росії Динара Сафіна (13), яка у фіналі переграла свою більш титуловану співвітчизницю Олену Дементьєву (7) — 3:6, 6:2, 6:2, а за два кроки до цього вибила з розіграшу першу ракетку світу Жустін Енен із Бельгії.

У чвертьфіналі парного розряду сестри Катерина й Олена Бондаренко (5) програли білорусько–ізраїльському дуету Азаренко/Пір (4) — 1:6, 5:7.

Після таких показників Олена Бондаренко опинилася на 24–му рядку рейтингу WTA (три тижні тому була 19–ю), Катерина — на 51–му.

* * *

Чоловічий турнір серії «Мастерз» у Римі (2,27 млн. євро) виграв серб Джокович (3), який у фіналі обіграв сенсаційного Вавринку зі Швейцарії — 4:6, 6:3, 6:3. На цих змаганнях лише у півфіналі і тільки через травму вибув із бородьби чех Штепанек, котрий перед цим переміг лідера світового заліку швейцарця Федерера.

Бокс

У Мехіко, в штаб–квартирі Всесвітньої боксерського ради (WBC), було досягнуто домовленості щодо умов проведення поєдинку за звання чемпіона світу WBC між Віталієм Кличком і Самуелем Пітером. Бій між українцем — почесним чемпіоном цієї версії — та нігерійцем відбудеться у жовтні в одному з міст Європи. Інші подробиці поки не розголошуються, повідомляє сайт Fightnews.com.

Гандбол

Запорізький «ЗТР» 11–й раз став переможцем української чоловічої суперліги. У двобоях за золоті медалі запоріжани двічі здолали чемпіона 2006 року — «Портовик». Спочатку в Південному — лише в серії семиметрових (31:30), а потім і в рідних стінах у основний час — 27:20.

Велоспорт

На Апеннінах стартувала 91–ша за ліком багатоденна велогонка професіоналів «Джиро д’Італія». Із 10 травня до 1 червня 219 спортсменів із 22 команд дорогами Італії подолають загалом 21 етап. Перший, командний, відрізок протяжністю 23,6 км виграла «стайня» «Сліпстрім». Команда єдиного на цих перегонах українця Юрія Кривцова — AG2R La Mondiale, приїхала 17–ю із відставанням в 1 хв. 5 сек.

Перший індивідуальний етап (207 км) найшвидше подолав італієць Ріккардо Рікко з команди «Саньєр–дюваль» — 5 год. 48 хв. 35 сек. Кривцов фінішну стрічку перетнув 156–м (+11.40).

Хокей

Чемпіонат світу.

Вищий дивізіон (Канада). Кваліфікаційний раунд.

Група Е (Квебек). Швеція — Данія — 8:1, Чехія — Швейцарія — 5:0, Росія — Білорусь — 4:3 (по бул.); Росія — Швеція — 3:2, Чехія — Білорусь — 3:2 (по бул.), Данія — Швейцарія — 2:7; Швеція — Чехія — 5:3.

Турнірне становище: Росія — 10 (4), Швейцарія — 9 (4), Швеція, Чехія — 9 (5), Білорусь — 2 (4), Данія — 0 (4).

Група F (Галіфакс). Канада — Норвегія — 2:1, США — Німеччина — 6:4, Фінляндія — Латвія — 2:1; Канада — Німеччина — 10:1, Фінляндія — США — 3:2, Латвія — Норвегія — 4:1.

Турнірне становище після чотирьох матчів: Канада — 12, Фінляндія — 11, США — 6, Норвегія — 4, Латвія — 3, Німеччина — 0.

Турнір за збереження прописки у вищому дивізіоні. Словаччина — Словенія — 5:1, 4:3 (по бул.); Франція — Італія — 3:2, 6:4.

Залишають еліту Словенія й Італія, яким наступного року прийдуть на зміну Австрія й Угорщина.

* * *

НХЛ. Кубок Стенлі. Півфінали. Східна конференція. «Піттсбург» — «Філадельфія» — 4:2, 4:2 (серія до чотирьох перемог — 2:0). Західна конференція. «Детройт» — «Даллас» — 4:1, 2:1 (2:0).