Довго виношували «доброзичливці» плани з якщо не повної, то бодай часткової приватизації об'єктів лісового господарства, проте на минулих вихідних Президент поставив у цьому питанні крапку. Як повідомляє його прес-служба, Леонід Кучма підписав Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства». З оголошеного повідомлення випливає, що реформа системи управління лісами протікатиме не так стрімко, як того хотілося б потенційним торговцям деревиною. І не під тим «дахом». Принаймні Державний комітет лісового господарства залишається комітетом, а не перетворюється на один із численних департаментів Мінекології. Саме він і надалі опікуватиметься державними лісами. На повну інвентаризацію майже 11 мільйонів засаджених деревами гектарів (це 15,6 відсотка території України) та розробку проектів організації і розвитку лісового господарства Держкомлісгосп разом з урядом має аж три наступні роки. За цей же час власне держлісгоспи повинні отримати відповідні документи на право володіння лісовим фондом та державні акти на земельні ділянки, на яких ростуть ліси.
Окрім того, Кабінету Міністрів у тримісячний термін доручено запровадити торгівлю продукцією лісового господарства на біржах і аукціонах, налагодити експорт деревини лише за умов документального підтвердження походження продукції, а також задіяти додаткові механізми державного регулювання продажу необробленої деревини за кордон, щоб ліс туди продавали не кругляком, а в уже обробленому вигляді. Упродовж цього ж часу Кучма зобов'язав гармонізувати порядок ведення державного обліку в лісах з нормами і стандартами Європейського Союзу.
А ще до кінця року чиновники мають подати до Верховної Ради проект нової редакції Лісового кодексу. Проте один сумнівний підпункт в указ прослизнув. До травня урядовці мають вжити заходів «щодо реструктуризації державних лісогосподарських підприємств, яким земельні ділянки лісового фонду передані для ведення лісового господарства, з метою створення умов для збільшення інвестицій у переробку деревини». Важливо, щоб під час так званої «реструктуризації» «лісовики» не втратили свою базу для переробки деревини, інакше економіку їхнього господарювання покладуть на лопатки.