Цей звичайний робочий понеділок для працівників Дарницького райсуду столиці по-справжньому став чорним: серед білого дня, близько 12-ї години, у приміщенні Феміди стався потужний вибух. У той час, коли у залах засідання розглядали справи, а в коридорах «товклися» відвідувачі, на голови людям раптом обвалилася стеля, почали падати стіни. Внаслідок вибуху постраждали люди: за одними джерелами — 10, за іншими — 8 осіб. Але достеменно відомо, що серед жертв є тяжкопоранені. В основному — це механічні травми: перелами, струси мозку. Усіх постраждалих госпіталізовано до лікарні швидкої допомоги. Наразі говорити про те, якої сили був вибух, дозволяють лише очевидні результати пригоди: повністю знесений стояк на першому і другому поверхах (вибух стався у туалеті на першому поверсі). Вибуховою хвилею винесло всі шибки у приміщенні суду. Без скла залишилися і сусідні будівлі. Очевидці кажуть, що вибух було чутно і за півтора кілометра від місця пригоди. Про масштаби «бабаху» свідчить і той факт, що вибуховою хвилею винесло броньовані двері у деяких кабінетах, відкинуло віконні грати на багато метрів від будинку суду. На місці пригоди працюють фахівці МінНС України, ЦВАРЗ, міліціонери та пожежники, лікарі. І ніхто із них не вдається до коментарів. Мовляв, слідство покаже. Одразу після вибуху поширилася чутка: у приміщенні проводилися зварювальні роботи, вибухнув балон. Однак представники суду повністю спростовують цю версію. До того ж, жодної резонансної справи — з тих, якi привертають увагу ЗМI, у цьому судi не розглядалося.
«Жодних ремонтних робіт у нашому приміщенні не проводилося і не планувалося, — сказала заступник голови Дарницького районного суду Любов Леонтюк. — Тому я не виключаю жодної з версій цієї пригоди. Можливо, хтось когось хотів попередити, а може, і покарати».
Любов Кирилівна у момент вибуху була у своєму кабінеті, розмовляла по телефону. «Першою моєю думкою, — згадує Любов Леонтюк, — була версія замаху. Подумала, знову комусь підклали вибухівку в авто. Але коли побачила вибиті шибки і спустилася донизу, зрозуміла, що вибух стався у нашому приміщенні. Почалася паніка серед відвідувачів, пішов дим. Чоловіки взялися діставати людей з-під завалів, виводити постраждалих на вулицю. Викликали «швидку». Я ще й досі у шоці від пережитого...» За словами Любов Кирилівни, це був звичайний робочий день: 18 із 20 суддів розглядали справи, у коридорах, як завше, було людно. До того ж у суді проходило практику щонайменше 15 студентів-юристів. Один із них сильно постраждав — хлопця привалило стіною. «Я бачила принаймні п’ятьох із постраждалих: це наша 18-річна секретарка Ірина (вона постраждала найбільше), завгосп, студент-практикант та відвідувачі», — говорить Любов Кирилівна. За її словами, у суді розглядалися звичайні як для усіх київських судів справи — кримінальні, цивільні. Щоправда, на адресу одного із суддів незадовго до вибуху надходили погрози, а два роки тому «жартівники» «мінували» приміщення, але тоді все обійшлося.
Унаслідок вибуху не пострaждала жодна справа — як тільки у вікна поставлять шибки і відновлять сигналізацію, їх усі знесуть в архів. Вже у вівторок судді збираються поновити свою роботу в уцілілих залах — справи як розглядалися, так і розглядатимуться. Сергій Сухомлинов, суддя, кабінет якого був на першому поверсі, врятувався завдяки... високому кріслу — коли стіна на нього впала, голову чоловіка захистив підголівник суддівського стільця. А от практиканту, що перебував за метр від Сухомлинова, пощастило менше — хлопця привалило.
Дивують, щоправда, деякі нюанси у цій справі. Скажімо, приміщення суду не охоронялося (за винятком одного вартового міліціонера), туалет, у якому стався вибух, — загального користування, відтак у нього міг зайти будь-хто і залишити будь-що. І чому, знаючи про погрози, ніхто не захистив суддів?