Від «Партизана» до «Свободи»

05.05.2008
Від «Партизана» до «Свободи»

Завдання агітаторів від БЮТ — показати, що Турчинов — це Юля. (Фото автора.)

Тих киян, які, всупереч бажанню «забити» на політику й розважитися на зумисне для такої мети організованих подалі на околицях концертах, 25 травня таки прийдуть на виборчі дільниці, щоб виконати свій громадянський обов’язок, чекає нелегкий вибір. І не лише тому, що «всі кандидати одним миром мазані», а й з огляду на кількість охочих покерувати столицею. 37 блоків та партій претендують на місце у Київраді й удвічі більше — 79 — осіб прагнуть сісти у крісло мера. Метрове «простирадло» з переліком претендентів на посаду міського голови буде зеленкуватим, а на 20 см коротший список партій та блоків — бежевим.

Прізвища охочих стати мером Києва стоятимуть в алфавітному порядку, а от кандидати в Київраду розташувалися в бюлетені згідно із жеребкуванням, проведеним територіальною виборчою комісією. Перше місце дісталося блоку «Міський партизан», останнє, 37–ме — Всеукраїнському об’єднанню «Свобода». Всі три представники «зеленого» політичного руху внаслідок жеребкування опинилися поряд: Зелена екологічна партія «Райдуга», Зелена партія України та Партія зелених розташува­лися, відповідно, на 2–му, 3–му й 4–му місці. Блок Віталія Кличка — 12–й, Партія регіонів — 16–та, БЮТ у бюлетені значиться на 25–му рядку, а «Наша Україна — Народна самооборона» — передостання, 36–та.

Блоків Олександра Омельченка, всупереч попередньому рішенню ТВК, буде таки два: окрім однойменного блоку екс–мера Києва (23), до столичного «парламенту» балотується також і попередньо заборонена судом до реєстрації політична сила його однофамільця — «Блок Омельченка Олександра Олександровича» (30).

Іще один «клон» несподівано «знайшовся» у Блоку Юлії Тимошенко. Тервиборчком задовольнив заяву утворення, яке раніше йшло до Київради під назвою «Київський прорив», і погодився змінити його назву на «Блок Тимошенко — Київський прорив». Як уже писала «УМ», цей блок очолює така собі Віра Тимошенко. Вона спробувала було балотуватися і в мери, але ТВК відмовила їй у зв’язку з неналежним оформленням документів.

Звісно, блок «справжньої» Тимошенко — Юлії — з таким станом речей миритися не збирається, тому вже оскаржив перейменування «проривщиків» в Окружному адміністративному суді Києва. Як пояснив «Українським новинам» юрист БЮТ Володимир Пилипенко, БЮТ вимагає не зняти «Київський прорив» із реєстрації, а повернути йому попередню назву (без згадки прізвища Тимошенко).

При цьому кандидат у міські голови від БЮТ Олександр Турчинов назвав створення другого «Блоку Тимошенко» «брудними технологіями» й звинуватив київську ТВК у тому, що вона повністю підконтрольна нинішній владі Леоніда Черновецького. А БЮТівець Олександр Бригинець зауважив, що від страху перед неминучим програшем «збанкрутіла влада черновецьких, кільчицьких і довгих» «впала в істерику».

 

ДО РЕЧІ

Київський тервиборчком визнав факт порушення заступником глави КДМА, кандидатом у депутати Київради Іреною Кільчицькою виборчого законодавства, але відмовився винести їй попередження. Це рішення ТВК ухвалила, розглянувши скаргу кандидата в мери Києва від БЮТ Олександра Турчинова на дії Кільчицької, яка раніше заявляла про нібито причетність Турчинова до будівництва на Пейзажній алеї. Перед тим факт порушення Кільчицькою закону про місцеві вибори визнав Окружний адміністративний суд Києва, оголосивши заступниці Черновецького попередження.