Учорашнє засідання Національної конституційної ради, на якому мали обговорювати проект концепції конституційних змін, довелося перенести. По обіді, коли в секретаріаті Президента зібралося чимало членів ради і їм роздали проект концепції реформування Конституції, до зали увійшла заступник голови секретаріату Президента Марина Ставнійчук і повідомила, що Голова Верховної Ради погано почувається після повернення з Португалії. Президент погодився перенести засідання на його прохання — очевидно, ще для того, аби не скорочувати роль парламенту в НКР. Пані Ставнійчук висловила думку, що наступне засідання відбудеться одразу після травневих свят.
Деякі учасники обурилися відкладенням наради. БЮТівець Андрій Портнов сказав, що причина перенесення — «штучна», і назвав крок Ющенка проявом неповаги. «Я думаю, що всі, хто себе поважає, — а це провідні вчені, народні депутати, керівники держави, — сьогодні ще раз зрозуміли, що ніякої Національної конституційної ради немає, що ніякої ініціативи вона не проявляла, і жодна людина, яка себе поважає, більше сюди не прийде», — відзначив Портнов. Пан Андрій наголошує, що БЮТ ініціюватиме створення тимчасової конституційної комісії в парламенті.
Представник Блоку Литвина Олег Зарубінський у коментарі «УМ» сказав, що після вчорашніх подій вагатиметься, чи приходити на наступне засідання Конституційної ради. «Це було перше засідання, на яке мене запросили, і виявилося, що його не буде. Чесно кажучи, в мене немає визначеності, чи варто приходити на засідання, чи ні, — каже пан Зарубінський. — Тим більше, як я побачив, там цікава розсадка: частина учасників сидить за «круглим столом», решта — в залі. Нехай ті, що сидять за столом (це, очевидно, люди, котрі найбільше зайняті в цьому конституційному процесі, типу Степана Гавриша), і працюють далі над змінами», — не без іронії каже Олег Олександрович.
А ось представник Української народної партії, нардеп від «НУНС» Іван Заєць в перенесенні засідання не бачить нічого надзвичайного. «Ми одержали концепцію від робочої групи. Маємо час ознайомитися. Було б недоцільно обговорювати концепцію в той час, як учасники ради з нею не ознайомилися, — розповів «УМ» Іван Олександрович. — Я вважаю, що робота йде за планом». Водночас пан Заєць каже, що Президентові все–таки варто було вийти до учасників зібрання. «Глава держави міг би виступити і розвіяти всі міфи, які творяться навколо роботи комісії. Висловити свою точку зору з приводу концепції і того шляху, яким буде проводитися конституційна реформа», — вважає Іван Заєць.