Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Партія регіонів нарешті потішила публіку тим, що зібралася запропонувати свого кандидата на посаду віце–спікера. «Ми готові до виборів віце–спікера, ми очікуємо ініціативи Голови Верховної Ради Яценюка, щоб він поставив це голосування в будь–який день, наприклад, у четвер, ми були б готові до цього голосування», — сказала вчора «регіоналка» Ганна Герман.
Арсеній Петрович — тільки «за». Спікер готовий винести кандидатури на голосування, щойно вони будуть визначені. «Справа не в тому, що Яценюк не впорається. Ми впоралися і з парламентськими кризами, і з іншими перипетіями. Але є Конституція, яка вимагає мати двох заступників», — цитує Яценюка «Українська правда».
Партія регіонів збиралася визначити свою кандидатуру вчора по обіді. Пані Герман розповіла, що було троє претендентів, але відмовилася назвати, хто саме.
Одним із найгостріших питань цього тижня може стати створення Конституційної комісії у Верховній Раді. Опозиціонери планують її як альтернативу Національній конституційній раді. Голова ВР Арсеній Яценюк повідомив, що підготував власний проект постанови про створення парламентської комісії для напрацювання нового основного закону. Спікер хоче узгодити її з іншими політичними силами, «щоб цю постанову підписали керівники всіх п’яти фракцій». Поки що порозуміння в цьому питанні немає.
Нагадаємо, ініціаторами створення комісії була Партія регіонів, яку потім підтримав і БЮТ. Президентська «Наша Україна» досі виступає проти створення комісії. Учора коаліціонери мали обговорити перспективу створення такої комісії на закритій нараді.
Тим часом Президент закликав лідерів парламентських фракцій завершити роботу над концепцією нової редакції Конституції у створеній ним структурі. «Поки не завершила роботу Національна конституційна рада, інший процес у парламенті — це робота на дестабілізацію політичної ситуації в Україні», — вважає Віктор Ющенко.
Загалом, Арсеній Яценюк вважає що, найближчий пленарний тиждень слід виділити під розгляд соціальних законів. «Пропоную сконцентруватися на соціальних питаннях і наприкінці тижня нарешті розглянути хоча б кілька законопроектів, які завершують земельну реформу», — сказав учора спікер.
До порядку денного на поточний тиждень також внесено законопроект про Кабінет Міністрів (у другому читані), проект змін до закону про місцеві вибори (про вибори мера Києва, і можливо інших міст, у два тури). «НУНС» також наполягає на розгляді постанови про дострокові вибори в Харкові.
Учора по обіді фракції Блоку Юлії Тимошенко та «Нашої України — Народної самооборони» за участю Голови Верховної Ради й урядових міністрів зібралися на закриту нараду. Головна мета зустрічі — обговорити проблеми, які накопичилися останнім часом у коаліції, і виробити план дій на найближчий час. Коли цей номер здавався до друку, про підсумки наради ще не було відомо.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>