На зміну традиціям
Зануритись у водний простір річок і світових морів подібно до команди Жака Іва Кусто нині може кожен. І не лише поспостерігати за підводним життям, а й спробувати упіймати пару–трійку рибин власноруч. Щоправда, аби це сталося, доведеться витратити на необхідні «обладунки» не одну тисячу гривень.
До переліку необхідних для підводної риболовлі речей входять: гідрокостюм, шкарпетки, рукавички, ласти, маска, трубка, ніж, ліхтар, рушниця (що фактично замінює вудку) та сумка. Найдорожчими в екіпіруванні є гідрокостюм та рушниця, середня вартість яких, відповідно, становить 2—2,5 тис. грн. та 1 тис. 250 грн.
«Гідрокостюм слід обирати ретельно, враховуючи не лише місце майбутнього полювання, а й пору року, — радить Станіслав Волоховський, консультант магазину «Батискаф». — Для літньої «риболовлі» підійде костюм, матеріал якого завтовшки 5 мм, для весняно–осіннього підводного полювання — 7 мм, а для зимового — 9 мм». Гідрокостюм виготовляють із спеціальної пористої гуми, що запобігає проникненню води, але й не перешкоджає шкірі «дихати». Окрім того, є два види покрою самого костюму, що суттєво впливає і на його вартість. Різниця між костюмом звичайного (прямого) покрою і «анатомічного», що повторює контури тіла, становить приблизно 500 грн.
«Ласти для підводного полювання, — зауважує Станіслав Волоховський, — довші, ніж, скажімо, для дайвінгу. Це тому, що під час підводного полювання не використовується акваланг. І щоб зберегти час та пришвидшити рух під водою, створюються довгі ласти з жорсткою лопастю».
Маску, трубку та ліхтар підбирають за принципом «що зручніше». Щоправда, фахівці все ж рекомендують звертати увагу на те, щоб маска була з мінімальним «підмасковим» простором (тобто з найменшою відстанню від скла до обличчя), а трубка — гнучкою та м’якою. Ліхтар має бути легким, з яскравим світлом та зручно поміщатися в долоні.
Підводна зброя
Жодне підводне полювання не обійдеться без «зброї» — ножа та рушниці. На них не потрібно діставати окремий дозвіл, адже холодною чи вогнепальною зброєю їх не вважають.
Ніж невеликих розмірів, виготовлений з м’якої сталі й загострений з двох боків, коштує, в середньому, 350 грн.
Рушниці, залежно від того, у яких водах відбуватиметься полювання, бувають арбалетного типу та пневматичні. Пневматичні рушниці вдвічі коротші і використовуються зазвичай під час річкового чи озерного полювання. Арбалетного ж типу здебільшого використувують «мисливці» у морських водах. Продавці магазинів радять під час вибору рушниць звертати увагу на італійського виробника (Cressi–sub, Mares), адже за тривалий час ця «зброя» зарекомендувала себе найкраще. Рушниці марки Mares узагалі належать до класу люкс. Підводні рушниці, як свідчать знавці, безпечні для життя людини, бо вже після першого пострілу на суші виходять із ладу (вони розраховані на опір води). Але під час необережного поводження з ними можуть становити значну загрозу не лише здоров’ю, а й життю.
Цінник (середня вартість):
Гідрокостюм — 2 — 2,5 тис. грн.
Ласти — 700 грн.
Маска — 350 грн.
Трубка — 120 грн.
Ліхтар — від 100 грн.
Ніж — 350 грн.
Рушниця — 1250 тис. грн. — 1500 тис. грн.