Список країн, до яких, за даними Міжнародного епізоотичного бюро, «залетів» високопатогенний курячий грип, поповнився ще двома — Лаосом і Пакистаном. У зв'язку з чим Україна заборонила імпорт птиці та продукції з цих держав, повідомив Петро Вербицький, голова Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства агрополітики. Щоправда, як уже писала «УМ», до запобіжних заходів слід уважно поставитися не так імпортерам, як туристам, оскільки м'ясо з Південної Азії ми не iмпортуємо. Раніше ветеринари виставили заборону на курячу продукцію з Японії, Таїланду, Камбоджі, В'єтнаму, Кореї і Китаю. Окрім того, з 2 лютого не можна завозити свиней і свинину з португальської області Бейре Літторате, де зафіксовано захворювання на класичну чуму.
У світі епідемія пташиного грипу, вірус якого «навчився» перекидатися на людей, набирає обертів. Небезпечна хвороба забрала ще одне молоде життя — від неї помер 6-річний тайський хлопчик. Він став п'ятою жертвою грипу-мутанта в Таїланді. Загалом від «курячої зарази» загинуло 16 осіб, зокрема 11 в'єтнамців. Учора аналізувати безпрецедентний спалах високопатогенного грипу в Азії мали на рівні Організації Об'єднаних Націй у Римі.
За даними французької газети «Монд», «курячий» вірус змiнився настільки, що передається від людини до людини. Отже, нова хвороба може виявитися ще небезпечнішою, ніж атипова пневмонія, застерігають західні фахівці, які вже почали працювати над лікувальною вакциною. Станом на позавчора в Азії було знищено 450 мільйонів домашніх птахів, проте тамтешні ветеринари не вважають, що ситуація перебуває під повним контролем.