У рейдерстві підозрюють... тільки жінок

04.04.2008

Після скандалів довкола Озерки, куди неодноразово заходили, аби забезпечити виконання якихось там ухвал і рішень люди у камуфляжній формі, події в парку, закладеному свого часу абшитованим (відставним) козаком Лазарем Глобою, явно претендують на друге місце. За гучністю. Парк Глоби у Дніпропетровську, що не кажіть, є об’єктом вельми помітним. Як доказ цього — центральну міську ялинку неодмінно виставляють саме тут. Більше того — за підсумками 2007 року за економічними та багатьма іншими показниками парк посів почесне друге місце у всеукраїнському вимірі. Не виявила тут якихось серйозних гріхів і недавня перевірка контрольно–ревізійного управління. І взагалі всі дотеперішні перевірки чогось «такого» не виявляли.

Директор парку Борис Дєдов стверджує, що був неабияк приголомшений, коли зранку минулої п’ятниці приміщення дирекції захопили браві хлопці в камуфляжній формі. Вхідні ворота та металеві двері вони зламали. З нічним охоронцем теж не церемонилися — його скрутили і викинули за огорожу. Коли ж на восьму годину ранку працівники парку стали сходитися на свої робочі місця, їх, украй збентежених, хлопці в камуфляжі туди не пускали. При цьому самому Дєдову ніхто ніяких претензій дотепер не пред’являв.

Невдовзі у зоні знічев’я виниклого конфлікту з’явилися співробітники міліції. Але найбільше збентежила очевидців наступна поява у супроводі працівників виконавчої служби Кіровського району... нової дирекції парку. Тон явно задавала одна жінка. Вона назвалася новим директором парку Світланою Миколаївною Кравченко. Своє призначення мотивувала наказом начальника міського управління культури та мистецтв Валентини Бойко. Проте Борис Дєдов стверджує, що про жодний наказ дотепер не чув. До того ж, за його запевненням, це не є компетенцією Валентини Бойко — такі документи може підписувати тільки міський голова.

Надалі ж виникло замкнене коло. Міський голова Іван Куліченко начебто про наказ своєї підлеглої не знав взагалі та й у дні, коли довкола парку розкручувався бурхливий сценарій, він перебував у відрядженні в Києві. А Валентина Бойко терміново відбула у... відпустку. Та й узагалі головними дійовими особами у цьому конфлікті виявилися жінки. Окрім Світлани Кравченко та Валентини Бойко, неабиякою активністю відзначилася ще й заступник міського голови Ірина Зайцева, відома як креатура Партії регіонів.

Але й це ще не всі інтриги. Як потім з’ясується, Світлана Кравченко дотепер працювала головним економістом на... Озерці, себто в колективному підприємстві «Дніпропетровський Центральний ринок». Проте Борис Дєдов на прес–конференції не наважився стовідсотково стверджувати, що за подіями довкола КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» стоїть відома фінансова група «Приват». За його ж свідченням, невідомі люди завезли до парку спеціальний слюсарний інструмент та зварювальний апарат, після чого пані Кравченко отримала доступ до печатки, штампів та господарської документації підприємства.

Свою прес–конференцію Борис Дєдов проводив спільно з координатором Громадянського активу Дніпра «ГРАД» Андрієм Денисенком. Вони, зокрема, повідомили, що події довкола дитячого парку слід розцінювати як небувалі у всеукраїнському масштабі. Адже дотепер не чули про факти рейдерського захоплення об’єктів комунальної власності. Хоча скандали з дитячими парками для Дніпропетровська не новина — зокрема, наша газета також писала про затіяне однією з відомих комерційних структур досить масштабне будівництво у парку імені Володі Дубініна, але активні протести громадськості з цього приводу завершувалися в унісон з відомим «а Васько слухає та їсть». Також Борис Дєдов запевнив, що він робив усе можливе, аби не допустити розкрадання цілісного майнового комплексу. Тепер же нове керівництво ледь встигло приступити до своїх обов’язків, як почалися якісь будівельні роботи.

Що характерно, у той час, коли з журналістами спілкувалися Дєдов з Денисенком, проводила свою прес–конференцію й... Ірина Зайцева. Найголовніший її аргумент — Дєдова звільнено з посади за одноразове грубе порушення своїх службових обов’язків. Як вона повідомила, головною причиною силового вигнання директора парку стало незаконне будівництво на території кафе чи ресторану. Допитливі журналісти тут же гайнули до парку і ніякого «такого» об’єкта не виявили, окрім забетонованого майданчика, який з’явився... після віроломного усунення Дєдова. Та й ліцензії на торгівлю видає управління торгівлі міськради.

Тим часом Борис Дєдов звернувся до Дніпропетровської облдержадміністрації, управлінь Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України у Дніпропетровській області з проханням вжити необхідних заходів щодо усунення порушень чинного законодавства при його звільненні з посади директора дитячого парку, щодо припинення «рейдерської атаки» на комунальне підприємство культури та гарантії збереження матеріальних цінностей, які належать територіальній громаді Дніпропетровська.