ЖЕКи з позолотою
На реформування житловокомунального господарства Кабмін цьогоріч виділив 850 мільйонів гривень. Майже на 400 мільйонів гривень виконають будівельномонтажні роботи та куплять усе необхідне, щоб модернізувати централізовані системи водозабезпечення та водовідводу. Ще на 370 мільйонів куплять основні матеріали та обладнання для систем теплозабезпечення житлових будинків, а 29 мільйонів використають, аби погасити минулорічну кредитну заборгованість бюджетних програм. Цікаво, що близько 46 мільйонів, вперше у нашій країні, витратять на здешевлення кредитів. Ідеться, насамперед, про інвестиційні проекти.
Пентхауз у Кацапетівці
Стрімкий розвиток малих містсупутників при українських мегаполісах залучив значний внутрішній та міжнародний капітал. Житло на околицях користується щоразу більшим попитом. Українці масово переїжджають до містсупутників, через астрономічні ціни оренди (не кажучи вже про купівлю) житла в індустріальних центрах. Бізнес одразу помітив цю тенденцію і почав переорієнтовуватись на заміські ділянки. Компанії йдуть із великих мегаполісів, адже за містом і можливостей більше, і конкуренція менша. За прогнозами експертів, до кінця року в Київській області будуватиметься близько 50 багатоповерхівок, тоді як у 2006му їх було лише 15. А до 2018 року вже вся більшменш вільна площа правого берега столиці буде зайнята.
Суцільне «дзень добри»
Торік Польща видала 3 мільйони 850 тисяч дозволів на працевлаштування наших громадян у цій державі. За підрахунками їхнього міністерства праці й соціальної політики, це на 570 тисяч більше, ніж у 2006му. Виїждажають за кордон переважно кваліфіковані працівники. Ця категорія українських працівників отримала близько півтори тисячі дозволів. Крім того, заробити у Польщі змогли майже 600 осіб керівного складу, понад півтисячі некваліфікованих робітників. Серед легальних заробітчан — учителі, медпрацівники і навіть сотня артистів.
Скільки ж наших співвітчизників трудяться в сусідній країні без дозволів і не потрапляють до статистики, не знає жодне міністерство.