Багато членів адміністрації екс-президента Грузiї написали заяви про відставку, коли президент Саакашвілі почав запроваджувати антикорупційну політику. Серед завбачливих був міністр транспорту й комунікації Мераб Адеішвілі, заарештований позавчора ввечері. Опальний 47-річний урядовець — птах високого польоту, за словами генпрокурора Грузії Іраклія Окруашвілі, «вище Мераба Адеішвілі був лише колишній президент». Урядовця затримали в приміщенні Державної канцелярії Грузії, куди його викликали телефонним дзвінком буцімто на засідання, інформує телекомпанія «Руставі-2». Насправді там на нього очікував спецназ, що передав затриманого Генпрокуратурі. Адеішвілі інкримінуються фінансові махінації, внаслідок яких держава понесла збитки на суму від півмільйона до 13 мільйонів ларі (від чверті до шести мільйонів доларів), повідомили ІА «Новини-Грузія» в Генеральній прокуратурі. До арешту, згідно з розпорядженням президента, Мераб Адеішвілі, як й інші урядовці, виконував обов'язки міністра. До речі, полювання на «ексів» привело до арешту колишнього міністра палива та енергетики Давида Мірцхулави та колишнього гендиректора «Грузинської залізниці» Акакія Чхаідзе.
Коментуючи затримання Адеішвілі, Михайло Саакашвілі пообіцяв, що незабаром буде затримано всіх корумпованих чиновників. «У Грузії за останні роки сформувалася справжня мафія. Для нас дуже важливо довести до кінця боротьбу з криміналом. Ми не збираємося задкувати, і, на відміну від попереднього керівництва, ми не тільки говоримо, але й робимо», — заявив глава держави на брифінгу в Тбілісі. Він також повідомив, що доручив міністру внутрішніх справ Грузії Гіоргію Барамідзе підготувати і здійснити в найближчі дні низку антикримінальних операцій, спротив правоохоронцям під час яких каратиметься ліквідацією на місці. З іншого боку, прокуратура буде поблажливою до тих чиновників, які покаються і повернуть награбоване у народу. Таке милосердя спричинене тим, що, як зізнався генпрокурор Грузії, у держави немає коштів для утримання злочинців у в'язницях. Саакашвілі також збирається забезпечити Барамідзе та Окруашвілі «посиленою охороною».
Слова Окруашвілі про те, що вище Адеішвілі знаходиться тільки Шеварднадзе і що «будь-який громадянин буде відповідати згідно з законом за скоєні злочини», містять очевидний натяк, ким може стати наступний «будь-який громадянин». На запитання ведучого телекомпанії «Мзе», чи існує ймовірність арешту Едуарда Шеварднадзе, генпрокурор відповів: «Нічого не виключено», — стверджує «Кореспондент». Щоб підтвердити чи спростувати цю інформацію, «УМ» зв'язалася з Повноважним та Надзвичайним Послом Грузії в Україні Гріголом Катамадзе. «Я слідкую за подіями, що відбуваються в моїй країні, — сказав у інтерв'ю газеті пан Грігол. — Але вперше чую про таку заяву генпрокурора. Наскільки мені відомо, виступаючи перед журналістами, він на запитання, хто буде наступним, нічого не відповів». Проте аналітики прогнозують: не виключено, що в своїй боротьбі з владною мафією Саакашвілі піде війною на свого політичного наставника. Нагадаємо, що у день інавгурації Саакашвілі пообіцяв, що за Шеварднадзе збережеться його резиденція та охорона.